Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Zabawy na wieczór panieński

Istotną częścią zawierania związku małżeńskiego jest proces przygotowań. Wybieranie sukni ślubnej, ustalanie weselnego menu, wypisywanie zaproszeń – to czynności umilające czekanie i potęgujące ekscytację wielkim dniem. Niewątpliwie do jednej z ważniejszych przedślubnych atrakcji należy wieczór panieński. O szaleństwach tej imprezy nakręcono szereg filmów, wśród znajomych krążą legendy najbardziej zwariowanych przygodach tej nocy. Każda czeka z niecierpliwością na celebrację ostatniej nocy ,,wolności”. Organizacja tego wydarzenia zazwyczaj przypada świadkowej. To od niej zależy, czy panna młoda i zaproszone koleżanki przeżyją niezapomnianą noc.

Jak zaplanować wieczór panieński?

Po pierwsze, sporządź listę gości. Zadbaj o to, by znalazły się na niej nie tylko wasze wspólne znajome, ale także te, których nie poznałaś. Ale są one bliskie bohaterce wieczoru. Dowiedz się także, czy jest ktoś, z kim dawno się nie widziała, a kogo przybycie sprawiłoby jej przyjemność. Pierwszą niespodziankę będziesz miała z głowy.

Po drugie, nawet jeśli macie zamiar finalnie wyjść gdzieś potańczyć, warto zorganizować małe before party w domu, na którym uczestniczki lepiej się poznają i wprawią w imprezowy nastrój. Jeśli macie zamiar całą imprezę spędzić w domu – tym lepiej – na pewno przyda się wam lista zabaw, czyli obowiązkowego punktu wieczoru panieńskiego.

  • Na rozgrzewkę – lista zakazanych słów – na początku robimy listę zakazanych słów, których nie można używać przez cały wieczór. Powinny to być słowa związane ze ślubem, małżeństwem itp. Ta, która użyje zakazanego słowa i zostanie na tym przyłapana, musi wykonać karę wymyśloną przez uczestniczki.
  • Balonowa loteria – przygotowujemy tyle balonów ile jest zaproszonych gości. Przed nadmuchaniem wkładamy do balonów karteczki i tylko na jednej piszemy imię panny młodej. Na reszcie umieszczamy napisy w stylu: ,,wypij dodatkową kolejkę”, ,,zrób fikołka”, ,,zrób 10 przysiadów”, ,,zaśpiewaj piosenkę”. Ta, która po przebiciu balona na karteczce znajdzie imię panny młodej wygrywa i otrzymuje upominek. Balony na wieczór panieński można znaleźć w Godan Party.
  • Suknia z papieru toaletowego – kupujemy bardzo dużą ilość papieru toaletowego. Na imprezie wybieramy dwie ochotniczki, które w ciągu minuty muszą ,,uszyć” na pannie młodej suknię ślubną z papieru. Do dyspozycji nie mają nic oprócz tego. Panna młoda powinna móc przejść się po ,,wybiegu” w sukni zrobionej przez koleżanki.
  • 20 pytań – przed imprezą układamy listę pytań dotyczących pana młodego. Prosimy go o odpowiedzi. W zabawie chodzi o to, aby sprawdzić jak dobrze przyszła żona zna swojego wybranka. Za każdym razem, gdy odpowie źle, przebijamy nadmuchany balon, a gdy jej odpowiedź jest poprawna, obsypujemy ją kolorowym konfetti.
  • Ślubne tabu – ta gra wymaga sporego przygotowania. Na małych kartkach wypisujemy po jednym słowie związanym ze ślubem, narzeczeństwem albo z państwem młodych. Pod każdym słowem wypisujemy pięć innych, w jakiś sposób z nim związanych. Na imprezie formujemy dwie drużyny. Jedna osoba z drużyny musi opisać słowo znajdujące się na kartce bez użycia tych umieszczonych pod spodem. Jeśli osoby z tej drużyny nie odgadną słowa, punkt otrzymuje ekipa przeciwna. Przegrana drużyna musi kupić państwu młodym dodatkowy prezent ślubny.
  • Przypnij krawat panu młodemu  – do tego zadania będzie potrzebne duże zdjęcie pana młodego. Stawiamy je w pokoju, a pannie młodej zawiązujemy oczy i wręczamy krawat z pinezką, który musi przypiąć swojemu narzeczonemu. Zakręcamy przyszłą żonę dookoła tak, aby straciła orientację. Dzięki wskazówkom rzucanym przez koleżanki, musi dotrzeć do zdjęcia. Uwaga: można podawać fałszywe komendy, w celu zmylenia zawodniczki.

Wieczór panieński to wyjątkowa okazja. Żadna inna impreza nie posiada takiej atmosfery. Dlatego jej organizatorzy powinny zadbać, aby każdy szczegół był dopracowany i dopięty na ostatni guzik. Impreza powinna być okraszona odpowiednimi atrakcjami i dekoracjami. Można też pomyśleć o drobnym upominkach dla gości.

Więcej inspiracji znajdziesz na: https://godanparty.pl/

Gdzie jest produkowana nasza porcelana? Made in Poland jest ważne

Proces produkcji porcelany ma szczególne znaczenie. Nie może być tu mowy o jakichkolwiek niedopowiedzeniach bądź niedomówieniach. Proces od powstania produktu, do projektu jest długotrwały, a warto zaznaczyć, że w całości odbywa się od w Polsce. Efekty są zdumiewające. Początki fabryki w Chodzieży sięgają aż 1852 roku. Na początku produkowano naczynia fajansowe, czyli ceramiczne. W 1896 roku rozpoczęto produkcję porcelany. Zdobyte przez te wszystkie lata doświadczenie sprawiło, że z pełną odpowiedzialnością możemy poszczycić się umiejętnością tworzenia  unikatowych przedmiotów, ze zwróceniem szczególnej uwagi na detale. Ręcznie wykonywane zdobienia dodają naszej porcelanie niepowtarzalnego charakteru.  

Dzisiaj tworzymy jedyne w swoim rodzaju przedmioty, skupiając się przy ich wykonywaniu na detalach. Kładziemy nacisk na drobne zdobienia, które wykonywane są ręcznie. Tradycja ręcznie wykonywanych zdobień łączy się z nowoczesnym desingem, który składa się na kunsztowną linię porcelany produkowaną w Chodzieży.

Etapy tworzenia porcelany

Wyrabianie porcelany jest długotrwały procesem, który wymaga od twórców odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Zachowanie i poszanowanie wieloletniej tradycji i pracy twórczej powinno iść w parze z nowoczesnymi technologiami, które rozwinęły się przez ostatnio lata w oszałamiającym tempie. Porcelana wykonywana jest w całości w Polsce. Pierwszy etapem jest ręczne projektowanie i szkicowanie poszczególnych elementów zastawy. Następnie papierowe projekty przekłada się na tworzenie trójwymiarowych modeli przy użyciu komputera. Kolejnym etapem jest wydruk trójwymiarowych modeli, będących prototypami właściwej zastawy. Naszym sekretem jest staranne dobieranie surowców, które mieszane są w specjalnie przygotowanych do tego młynach. A wszystko po to, by porcelana była najwyższej jakości. Do jej stworzenia wykorzystuje się mieszankę kaolinów i skaleni. To właśnie dzięki nim nasza porcelana uzyskuje nieskazitelną biel. W przypadku produkcji dzbanków, misek czy filiżanek, masę stworzoną  z kaolinów i skaleni formuje się. W przypadku filiżanek uszka doklejane są przez naszych pracowników ręcznie. Elementy o bardziej skomplikowanych kształtach się odlewa.  Półmiski i talerze tworzy się przy użyciu prasy izostatycznej. Dzięki zautomatyzowanym prasom  dużo łatwiej uzyskać regularne i powtarzalne kształty naczyń. Wszystkie wyroby sprawdzane są pod względem jakości ze szczególną pieczołowitością.

Poszczególne procesy

W procesie porcelany odbywa się wstępne wypalanie, szkliwienie, a także wypalanie wtórne. Pierwsze wypalanie, nazywane biskitowym, odbywa się w temperaturze 800 stopni Celsjusza. Szkliwienie wykonywać można zarówno w sposób ręczny, jak i zmechanizowany. Wypał ostry wykonywany jest w  temperaturze 1400 stopni Celsjusza. Na samym końcu powstają zdobienia. Mogłoby się wydawać, że wszelkie zdobienia wykonywane są przez maszyny. Nic bardziej mylnego. Wszelkiego rodzaju zdobienia porcelany MariaPaula wykonujemy ręcznie. Wcześniej planowane kalki zdobień zostają drukowane. Do wykonania zdobień wykorzystujemy do tego złoto i platynę. Dzięki temu nasza porcelana charakteryzuje się niezwykłą elegancją i kunsztem.

W naszym przypadku nowoczesność fabryk idzie pod rękę z tradycją i estetyką, dzięki czemu nasza porcelana stała się rękodziełem, produkowanym w stu procentach w Polsce.