Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Depilacja miejsc intymnych

Gładkie ciało stało się marzeniem każdej kobiety. Środki wykorzystywane do jego osiągnięcia często zdają się krótkotrwałe i nie przynoszą pożądanych rezultatów. Jak skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia na dłużej?

Depilacja miejsc intymnych

Delikatne okolice bikini wymagają szczególnego traktowania. Miejsca te w dużej mierze narażone są na wystąpienie podrażnień po usunięciu włosków, których pozbycie się nie należy do najłatwiejszych.

Istnieje wiele sposobów na uporanie się z niechcianym owłosieniem miejsc intymnych.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty i urządzenia, które obiecują nam szybkie i łatwe osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.

Jednak tradycyjne metody depilacji często nie spełniają naszych oczekiwań. Szybko odrastające włoski i wypryski sprawiają, że skóra wygląda nieestetycznie.

Jaką metodę wybrać?

Maszynka do golenia

To najpopularniejszy sposób na pozbycie się włosków. Stanowi szybką i bezbolesną metodę na gładką skórę. Niestety – bardzo krótkotrwałą. Włoski odrastają już na drugi dzień. W celu uniknięcia podrażnień musi być przeprowadzona niezwykle precyzyjnie przy pomocy pianki lub żelu.

Kremy do depilacji

Rozpuszczają włoski i ich cebulki. Zabieg jest całkowicie bezbolesny – może jednak powodować pieczenie, dlatego warto wypróbować go na mniejszym obszarze skóry. Powinien być przeznaczony do okolic bikini lub wrażliwej skóry. Gładka skóra utrzymuje się do 10 dni.

Kremy do depilacji zawierają w swoim składzie silnie działające substancje chemiczne przez co należy zachować szczególną ostrożność przy nakładaniu ich na okolice bikini, omijając narządy płciowe. Nieumiejętna aplikacja może skutkować oparzeniami chemicznymi i silnymi podrażnieniami.

Metoda brazylijska

Depilacja brazylijska polega na usunięciu owłosienia miejsc intymnych za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Pierwszy surowiec tworzony jest na bazie wosku pszczelego, natomiast drugi – z substancji naturalnych, co sprawia, że sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej i alergicznej.

Udając się na zabieg depilacji brazylijskiej, włos powinien mieć 0,5 cm długości, co wiąże się z zaprzestaniem golenia na co najmniej dwa tygodnie przed depilacją.

Pomimo że depilacja woskiem należy do najbardziej bolesnych metod pozbywania się niechcianego owłosienia, kobiety wciąż tłumnie decydują się na jej stosowanie. Efekty utrzymują się nawet do 2 miesięcy, co rekompensuje krótkotrwałe cierpienie. Jednym z minusów woskowej depilacji są także wrastające włoski, tworzące często stan zapalny.

Depilator

Podobnie do laserowej depilacji, używanie depilatora nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na usuwanie włosków z jego pomocą, warto poświęcić nieco więcej czasu, zaczynając zabieg od gorącej kąpieli, która rozpulchni nasze ciało i ułatwi depilację. Urządzenie pozbywa się owłosienia wraz z cebulkami, przez co rezultaty widoczne są przez 2-3 tygodnie.

Depilacja laserowa

Bez wątpienia najbardziej skuteczną i długotrwałą metodą usuwania owłosienia jest zabieg laserowy. Likwidacja mieszków włosowych za pomocą specjalnego lasera, pozwala cieszyć się na trwałe gładką skórą. Biorąc pod uwagę spektakularne efekty, inwestycja ta z pewnością należy do opłacalnych – zapewnia nieoceniony komfort oraz pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Opinie zadowolonych klientów są jednoznaczne – to najlepsza metoda depilacji z jaką mieli kiedykolwiek do czynienia. Wymaga ona jednak cierpliwości – należy wykonać kilka zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Innowacyjny laser Salsa 120 dostępny w medbeauty Medycyna Estetyczna na terenie Warszawy, Wrocławia i Świdnicy, gwarantuje  czterokrotnie większą energię niż powszechnie stosowane lasery. Zabieg jest bezbolesny i przede wszystkim skuteczny. Informację na jego temat znajdziesz na stronie www.drkepa.com/laserowe-usuwanie-zbednego-owlosienia.html.