Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Innowacyjny laser SkyWalker przełomowym urządzeniem do depilacji laserowej!

Wszyscy chcemy czuć się pięknie. Od tej reguły prawie nie ma wyjątków i dotyczy ona zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku czy statusu majątkowego. Robimy bardzo wiele, aby zahamować procesy starzenia, poprawić koloryt skóry, uzyskać atletyczną sylwetkę. Od kilkudziesięciu lat zależy nam również na usuwaniu owłosienia z różnych części ciała. Daje nam to poczucie pewności siebie i sprawia, że czujemy się zadbani.

Depilacja laserowa – niezawodny sposób na gładką skórę

Golenie, woskowanie czy mechaniczne usuwanie owłosienia to metody znane od dziesięcioleci. Stosunkowo nowym sposobem na uzyskanie efektu wygładzonej skóry jest depilacja laserowa. Tak naprawdę powinniśmy ją nazywać epilacją, ponieważ to właśnie zabieg epilacji – w przeciwieństwie do depilacji – charakteryzuje się długotrwałym efektem i jest wykonywany wyłącznie w gabinetach specjalistycznych. Przyjęło się jednak, że zabiegi laserowego usuwania owłosienia określamy mianem laserowej depilacji, a zatem – upraszczając – pozostaniemy przy bardziej powszechnym terminie.

Laserowe usuwanie owłosienia ma wiele zalet, z których największą jest to, że po odbyciu serii zalecanych zabiegów zapominamy o problemie na bardzo długi czas. Jednorazowo nie jest to najszybsza metoda pozbywania się niechcianych włosków, ale w perspektywie lat czas spędzony na fotelu kosmetycznym zwraca się nam wielokrotnie. Miłośniczki i miłośników ekologii z pewnością cieszy fakt, że dzięki zastosowaniu techniki depilacji laserowej, w znaczący sposób przyczyniamy się do zmniejszenia ilości plastikowych odpadów (chociażby jednorazowych maszynek do golenia). Dodatkowo jest to zabieg niemal bezbolesny, w porównaniu do depilatora czy gorącego wosku.

Depilacja laserowa – co, gdzie i jak?

Zacznijmy od pytania: co? Odpowiedź na nie jest równie krótka i zwięzła: praktycznie wszystko. Zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych metod usuwania owłosienia można wykonywać na każdej części ciała. Największą popularnością cieszy się depilacja laserowa bikini, a także pach, rąk i nóg. Jednak urządzenia powstałe na bazie najnowocześniejszych technologii pozwalają na bezpieczne wykonywanie depilacji nawet najdelikatniejszych obszarów naszej skóry.

Jednym z takich urządzeń do epilacji jest SkyWalker, z którego korzystają eksperci z kliniki doktora Andrzeja Kępy w Świdnicy. Medbeauty to sieć gabinetów medycyny estetycznej zatrudniająca lekarzy z wieloletnim stażem pracy. Wykorzystuje się tu techniki upiększające na europejskim poziomie zaawansowania, co daje niesamowite efekty potwierdzone przez licznych zadowolonych pacjentów. Salony Medbeauty można znaleźć także w Świdnicy i we Wrocławiu.

Ostatnim ważnym pytaniem jest: jak? Zabieg laserowej depilacji trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od tego, jak rozległy jest fragment skóry, który ma zostać pozbawiony owłosienia. Należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować swoje ciało, zanim udamy się do gabinetu medycyny estetycznej. W szczególności trzeba zadbać o to, aby:

  • nie opalać ciała bezpośrednio przed depilacją;
  • nie przychodzić na zabieg z silną opalenizną lub poparzeniem słonecznym;
  • zgolić owłosienie bezpośrednio przed depilacją (długość włosków nie powinna przekraczać 2 milimetrów);
  • nie wykonywać peelingów ani nie stosować kremów z retinolem minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem;
  • nie spożywać alkoholu minimum 24 godziny przed planowanym zabiegiem.

Sam proces laserowego usuwania owłosienia nie jest szczególnie bolesny. Trzeba jednak pamiętać, że skóra zostaje wówczas poddana działaniu wiązek świetlnych o różnych długościach, co może skutkować delikatnym podrażnieniem. Objawia się ono zwykle zaczerwienieniem i/lub nieznaczną opuchlizną naskórka. Tego typu efekty uboczne znikają w przeciągu doby po zakończeniu zabiegu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://drkepa.com lub do gabinetów Medbeauty.