Kalendarz

Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Jak po porodzie odzyskać satysfakcję z życia intymnego? O nowoczesnych metodach powrotu do formy

Po porodzie najczęściej skupiamy się bardziej na potrzebach naszego maleństwa, niż na własnym samopoczuciu. Jednak to jak się czujemy – biorąc pod uwagę zarówno fizyczne warunki, jak i stan psychiczny – bez wątpienia wpływa na nasze maleństwo. W wyniku zmian w okolicach intymnych, możemy odczuwać wiele dolegliwości, które przeszkadzają zarówno w codziennym funkcjonowaniu, jak i zbliżeniach z partnerem. Na szczęście, dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, rewitalizacja okolic intymnych po porodzie jest możliwa i przynosi satysfakcjonujące efekty!

Z jakimi problemami intymnymi borykają się kobiety po urodzeniu dziecka?

Poród drogami natury może skutkować rozluźnieniem tkanek pochwy, co wpływa na codzienne funkcjonowanie kobiety, jak i na zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Do najczęstszych problemów, na które uskarżają się świeżo upieczone mamy, należą rozszerzenie i zmniejszenie elastyczności pochwy, a niekiedy także suchość skóry i śluzówki w okolicach intymnych. Ponadto, na skutek rozluźnienia mięśni, może pojawić się też problem nietrzymania moczu. Czasem wystarczy ćwiczyć mięśnie dna macicy, jednak gdy nie przynoszą one efektów, a pochwa po porodzie nie obkurczyła się dostatecznie, wyjściem będzie laserowa rewitalizacja okolic intymnych.

Na czym polega zabieg rewitalizacji pochwy z użyciem lasera?

Do zabiegu rewitalizacji pochwy kwalifikuje lekarz ginekolog. Zachodzi w tym wypadku potrzeba przeprowadzenia wywiadu medycznego z pacjentką, wykonania badania ginekologicznego oraz przedstawienia aktualnego badania cytologicznego. Gdy powyższe czynności pozwolą na przeprowadzenie zabiegu, lekarz ginekolog wprowadza do wnętrza pochwy specjalną głowicę lasera, wyposażoną w tak zwany skaner. Moc lasera oddziałuje na ścianki pochwy, powodując dobroczynne mikrourazy, które stymulują odbudowę komórek i gruczołów. Pod wpływem wysokiej temperatury, włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji. Wywołana rewitalizacja wpływa na obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej, jak również redukcję problemu nietrzymania moczu. Zatem zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla interwencji chirurgicznej. Pochwa odzyskuje kondycję sprzed porodu, a pacjentka szybko wraca do formy. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Nie wiąże się także z długim okresem rekonwalescencji. Już po około 3 dniach można wrócić do życia seksualnego – zapewniają specjaliści kliniki Holistic Med.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Skóra w okolicach intymnych staje się znacznie bardziej elastyczna, odporniejsza na uszkodzenia i otarcia. Laseroterapia poprawia również satysfakcję seksualną pacjentek (pochwa jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza, przez co zwiększają się przyjemne doznania). Dodatkowo, całkowicie znika lub w znacznym stopniu zmniejsza się problem nietrzymania moczu związany z rozluźnieniem mięśni w wyniku porodu naturalnego. Pierwsze rezultaty zabiegu można zaobserwować już po miesiącu. Liczba zabiegów laserowych uzależniona jest od stopnia rozciągnięcia tkanek u pacjentki. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, jednak jeśli w celu osiągnięcia zadowalających rezultatów laseroterapii zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, przeprowadzany jest on po około 2-4 tygodniach.

Jakie są koszty zabiegu rewitalizacji okolic intymnych?

Zabieg laserowy polegający na rewitalizacji okolic intymnych to najczęściej koszt od 2500 – 3500 zł. Przed zdecydowaniem się na zabieg w danej klinice, warto wcześniej porównać oferty, aby wybrać najlepszych specjalistów, a jednocześnie móc skorzystać z zabiegu w możliwie najniższej cenie.

Więcej informacji: http://holistic-med.pl/