Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Jak szybko, skutecznie i bezboleśnie podnieść opadającą powiekę? Tylko z Jett Plasma Medical!

Wiotka, opadająca skóra powiek nie tylko nadaje twarzy smutny, zmęczony wygląd, ale co więcej może ograniczać pole widzenia, a tym samym utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Na szczęście istnieje dziś sposób, by temu zapobiec. Blefaroplastyka jest zabiegiem stale zyskującym na popularności, który polecany jest zarówno przez specjalistów, jak i pacjentów. Obecnie, wraz z postępem medycyny estetycznej pojawiają się nowe zabiegi, które zapewniają pacjentom maksymalny komfort, bezpieczeństwo i skuteczność. Jednym z nich jest korekta powiek bazująca na ultradźwiękach. Jett Plasma Medical to urządzenie pozwalające szybko i nieinwazyjnie poprawić kondycję skóry wokół oczu. O tej nowoczesnej metodzie plastyki powiek rozmawialiśmy z dr. Jarosławem Zielińskim, chirurgiem plastykiem wykonującym blefaroplastykę w Klinice Melitus na Żoliborzu.

Na czym polega blefaroplastyka plazmą?

Jett Plasma Medical jest (w pewnym stopniu) alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnej, chirurgicznej plastyki powiek. Blefaroplastyka plazmą pozwala usunąć nadmiar skóry wokół oczu bez użycia skalpela oraz bez zakładania szwów. Jest to całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna metoda, którą wykonuje się w niespełna godzinę. Z punktu widzenia lekarza to zabieg “lunchowy”, prosty, nieskomplikowany, a z punktu widzenia pacjenta, szybki, bezproblemowy, skuteczny. Do jego wykonania używa się specjalnego generatora, który wyglądem przypomina bezdotykowy termometr lub gruby długopis. Ten generator, wycelowany w określoną partię skóry emituje strumień jonów i elektronów, czyli właśnie plazmę, dającą się zauważyć, jako jasny łuk światła. Impulsy wysyłane przez Jett Plasmę powodują z jednej strony przeładowania elektryczne błony śluzowej, umożliwiające redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, a z drugiej, podgrzanie tkanek podskórnych do tego stopnia, aby pobudzić naturalne procesy odbudowy skóry. Generator plazmy umożliwia przeprowadzenie niechirurgicznej plastyki powiek, skutkującej trwałymi i bardzo zadowalającymi efektami.

Czy blefaroplastyka plazmą jest lepsza od chirurgicznej korekty powiek?

W naszej Klinice – tłumaczy dr Zieliński – na problem opadającej powieki oferujemy zarówno tradycyjną, chirurgiczną plastykę powiek, jak i nowoczesny zabieg Jett Plasma Medical. Dobór metody jest ściśle uzależniony od pacjenta. Nie można powiedzieć, że jedna z nich jest lepsza. Każda spełnia inne funkcje, niesie inne korzyści. Tradycyjna blefaroplastyka powiek jest co prawda zabiegiem operacyjnym, jednak jest to zabieg tzw. małej chirurgii, wykonywany w trybie ambulatoryjnym, umożliwiający szybki powrót do codziennych aktywności. Mimo tego, iż ta klasyczna metoda jest nieco bardziej “wymagająca”, świetnie sobie radzi z wyraźnie opadającą powieką utrudniającą widzenie oraz z głębokimi zmarszczkami. Ponadto gwarantuje długotrwałe efekty, które mogą nawet mieć charakter stały.

Z nasilonymi zmianami powstałymi wskutek procesu starzenia się tak efektywnie nie poradzi sobie Jett Plasma Medical, który stosuje się u osób, wymagających delikatnego liftingu i nie kwalifikujących się do zabiegu operacyjnego. Można powiedzieć, że blefaroplastyka plazmą to działanie prewencyjne, chroniące przed pojawieniem się dużej wiotkości skóry powiek w przyszłości. Notabene dziś z problemem opadających powiek zmagają się nawet osoby 35-letnie, gdyż skóra wokół oczu jest tak cienka i delikatna, że jako pierwsza poddaje się szkodliwym czynnikom wewnętrznym i środowiskowym.

Mówi się, że blefaroplastyka plazmą to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny, dlaczego?

Plazma to w istocie zjonizowany gaz, ten sam, który widzimy podczas burzy w postaci pioruna. Jednak energia jonów i elektronów wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej jest ujarzmiona i występuje w wersji “unplugged”. Dlatego też wyładowania iskrowe wytwarzane przez generator Jett Plazma powstają w procesie naturalnym, umożliwiającym bardzo bezpieczne, bezbolesne i precyzyjne leczenie.

Podczas zabiegu łuk plazmowy emitowany jest na obszarze 0,1 mmkw, przez co oddziałuje wyłącznie na ściśle określony cel, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Warto zaznaczyć, że wszelkie zmiany, jakie zachodzą pod wpływem stosowania tej nowoczesnej metody nie są spowodowane agresywną ingerencją, ale pobudzeniem wewnętrznych procesów regeneracyjnych. Innymi słowy, dzięki blefaroplastyce plazmą nadmiar tkanek tłuszczowych zostaje “wypalony”, a skóra naprawia się w toku swojej naturalnej fizjologii.

Ile trzeba czekać na pojawienie się efektów korekty powiek plazmą?

Trudno jest mówić o efektach zabiegu ogólnie, bowiem w głównej mierze zależą one od cech indywidualnych pacjenta – przede wszystkim intensywności defektów oraz zdolności regeneracyjnych organizmu. Aczkolwiek w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że pierwsze rezultaty daje się zauważyć już po pierwszym zabiegu, a całkowity obraz odsłania się po około 2 miesiącach. Podobnie jest z liczbą powtórzonych sesji – kiedy u jednych wystarczający okaże się jeden zabieg, u innych dla pożądanego wyniku trzeba będzie go powtórzyć kilkakrotnie. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że blefaroplastyka plazmą przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne – skutecznie podnosi opadniętą powiekę, wygładza zmarszczki mimiczne, a co więcej jest w stanie zredukować inne trudne anatomicznie miejsca jak zmarszczki palacza, jak również wyrównać koloryt cery, borykającej się z hiperpigmentacją.

Jaka jest cena blefaroplastyki plazmą?

W Klinice Melitus koszt zabiegu Jett Plasma Medical rozpoczyna się od 1400 zł. Więcej informacji na temat niechirurgicznej plastyki powiek znajduje się na stronie https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/jett-plasma-medical/