Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/portalomedycynie.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Wylecz chrapanie laserem - Nowy Targ I Lasermed

Kalendarz

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Laserowe leczenie chrapania – NightLase i śpisz spokojnie

Wielu z nas przydałby się porządny i nieprzerywany sen. Jak jednak zasnąć lub nie budzić się w nocy na dźwięk przeraźliwego chrapania partnera? Chrapanie to zespół zaburzeń fizjologii oddychania podczas snu, przy czym znacznie częściej pojawia się u mężczyzn, niż u kobiet. Okazuje się, że zaburzenie to niejednokrotnie występuje w parze z tzw. bezdechem sennym i nieleczone – nasila go. Ku pocieszeniu niewyspanych osób – istnieje skuteczna metoda leczenia chrapania z użyciem systemu laserowego. Już po niespełna trzech zabiegach poprawia się jakość snu pacjenta i jego bliskich oraz zmniejsza się częstotliwość występowania chrapania.

Czym jest chrapanie?

Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu usłyszał chrapiącą podczas snu osobę. Chrapanie to szereg zaburzeń oddychania o niejednorodnym charakterze. Na zaburzone oddychanie nocą wpływ ma nieprawidłowa budowa anatomiczna górnych dróg oddechowych (w tym np. przerośnięty języczek czy zbyt drobna żuchwa), nagromadzenia tkanki tłuszczowej na podbródku, utrudniony przepływ powietrza z powodu przerośniętych migdałków, polipów nosogardzieli, przerostu małżowin usznych, alergicznego nieżytu nosa, zapalenia zatok lub krzywej przegrody nosowej. Dźwięk chrapania jest słyszalny, ponieważ w wyniku niedrożnego nosa i oddychaniem śpiącego przez usta (zamiast przez nos) poruszane są wiotkie elementy gardła – drgają podniebienie miękkie i języczek. Zignorowanie problemu, jakim jest chrapanie, nie tylko negatywnie wpływa na komfort snu, ale też może być przyczyną zespołu bezdechu sennego. Dolegliwość ta pojawia się w czasie snu w wyniku nieprawidłowego wydłużania przerw między wdechem i wydechem. Jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdyż nieprawidłowe oddychanie jest przyczyną przewlekłego niedotlenienia mózgu i serca. Chrapanie to nie tylko efekt akustyczny i trudności z zaśnięciem osób trzecich, ale przede wszystkim ryzyko wystąpienia powikłań zdrowotnych, przewlekłego zmęczenia, rozdrażnienia i spadku libido.

Czynniki sprzyjające chrapaniu

Chrapanie jest zaburzeniem fizjologii snu, które jest intensyfikowane przez nadwagę, palenie tytoniu, spożywanie napojów alkoholowych tuż przed snem, przyjmowanie środków nasennych i uspokajających, przemęczenie organizmu, spanie na wznak, krzywa przegroda nosowa, suchość błon śluzowych nosa i gardła, a także polipy i cysty w nosie.

NightLase – metoda na komfortowy i bezpieczny sen

NightLase to procedura przebiegająca z użyciem lasera Fotona Spectro SP – Er:YAG, nowoczesnego systemu laserowego o wszechstronnym zastosowaniu. Metoda ta jest w pełni bezpieczna, nieinwazyjna i przynosi bardzo dobre rezultaty. Wykorzystanie energii lasera Er:YAG redukuje częstotliwość pojawiających się bezdechów i amplitudę chrapania. Podczas zabiegu nie jest konieczne znieczulenie, a sama procedura polega na ogrzaniu tkanki i pobudzeniu produkcji nowych włókien kolagenowych, co z kolei poprawia sprężystość i napięcie skóry, a pośrednio również łagodzi wibracje miękkich elementów podniebienia i języczka – zapewniają specjaliści z Kliniki Lasermed. Dużą zaletą zabiegu jest brak okresu rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg NightLase?

Przed przystąpieniem do laseroterapii pacjent musi poddać się badaniu laryngologicznemu, po którym lekarz zakwalifikuje go do leczenia. W celu uzyskania najbardziej optymalnych rezultatów należy poddać się trzem odrębnym zabiegom. Każda z sesji obejmuje fazę wstępną i finalną, podczas których 8000 impulsów lasera jest emitowanych do obszaru podniebienia miękkiego i jego okolic. Energia produkowana przez urządzenie laserowe jest dobrze tolerowane przez pacjentów.