Kalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Lifting twarzy – komu jest polecany, jak przebiega oraz jakie niesie korzyści?

Lifting to jeden z wielu zabiegów wchodzących w zakres chirurgii plastycznej. Dotyczy on korekty całej twarzy lub tylko konkretnych jej partii, np. czoła. Ogólnie rzecz ujmując, polega na redukowaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i “zwisającej” skóry, która sprawia, że naturalny owal twarzy zanika. Face lifting to doskonałe rozwiązanie dla dojrzałych kobiet lub pań, które utraciły dużą ilość zbędnych kilogramów, a ich skóra na skutek tego jest rozciągnięta. Jedną z klinik, która oferuje takie operacje, jest Centrum Medyczne Bieńkowski. Sprawdź, na czym dokładnie polega zabieg!

Face lifting – komu jest polecany?

Lifting twarzy, tak jak zostało wspomniane we wstępie, dotyczy korekty twarzy poprzez jej retusz i podniesienie. To zabieg chirurgiczny, który usuwa zbędną ilość tkanki tłuszczowej oraz nadmierną ilość skóry. Umożliwia to przywrócenie skórze ładnych kształtów i wyraźnego owalu. Operacja ta polecana jest głównie osobom starzejącym się, których gospodarka hormonalna uniemożliwia produkcję wystarczającej ilości kolagenu i elastyny. To również cenny zabieg dla osób, które posiadają nadmierną ilość “zwisającej” skóry w wyniku utraty zbędnych kilogramów. Dzięki zabiegowi każdy, kto boryka się z takimi problemami, może zadbać o swoją twarz i nadać jej oczekiwanych kształtów.

Face lifting dotyczy nie tylko twarzy – może również obejmować szyję, bazować tylko na okolicach żuchwy lub angażować obszar powiek i nosa. Rodzaj korekty zależny jest od oczekiwań pacjenta oraz tego, co oferuje dana klinika. W Centrum Medycznym Bieńkowski można wykonać pełny lifting twarzy, lifting czoła, lifting wolumetryczny oraz lifting nićmi Silhouette lub Spring Thread.

Wszystko o korekcie twarzy

W zależności od rodzaju liftingu – a szczególnie tego, jaki obszar ma on objąć – zabieg chirurgiczny przebiega na nieco innych zasadach. Obejmuje jednak (obok likwidacji tłuszczu i skóry) pozbycie się zmarszczek oraz nadanie cerze młodego wyglądu. Odbywa się to poprzez podciągnięcie tkanek miękkich twarzy z uwzględnieniem szyi, żuchwy, nosa i powiek lub tylko konkretnej partii twarzy. W zależności od wieku pacjenta, a także struktury jego skóry i rusztowania kostnego efekty mogą być nieco inne, jednak Centrum Medyczne Bieńkowski w Bydgoszczy oferuje za każdym razem profesjonalne podejście i zadowalające efekty. W zależności od ilości i intensywności zmian, jakie należy wprowadzić, operacja może trwać do 3 godzin.

Lifting może odbywać się także przy zastosowaniu mniej inwazyjnych metod. Pacjenci mogą skorzystać z retuszu nićmi Silhoulette lub Spring Thread, które jednak również wymagają wykonania znieczulenia miejscowego oraz dożylnego podania środka uspokajającego.

Okres rekonwalescencji

Dzięki profesjonalnemu podejściu specjalistów z Centrum Medycznego Bieńkowski zarówno zabieg, jak i okres po operacji jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto lekarze gwarantują minimalną widoczność blizn lub nawet całkowity ich brak. Przebiegają one przed uchem na owłosionej skórze i zajmują naprawdę niewielki obszar. Szwy są ściągane do 7 dni od zabiegu, a blizny stają się niewidoczne już w przeciągu kilku tygodni.

Etapy liftingu twarzy

  1. Nacięcia wykonuje się w obrębie obu małżowin usznych. Jeżeli lifting nie tylko polega na podciągnięciu skóry i eliminacji jej nadmiaru, ale dodatkowo na zlikwidowaniu tkanki tłuszczowej, nacięcia robi się również pod brodą.
  2. Dokonuje się plastyki powięzi oraz mięśni twarzy, a także – jeżeli jest to konieczne – eliminuje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Wówczas skóra automatycznie się napina.
  3. Po zabiegu specjalista zakłada szwy, które nie pozostawiają widocznych blizn, ponieważ są ukryte we włosach, w okolicy małżowin usznych.

(http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna/twarz)