Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Mezoterapia pochwy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Estetyka kobiecych miejsc intymnych jest tak samo ważna, jak ich funkcjonalność. Niestety u wielu pań pojawiają się problemy dotyczące tych kwestii. Suchość pochwy, następujące w niej zmiany poporodowe czy zanik warg sromowych większych to częste dolegliwości, z jakimi zmagają się kobiety. Medycyna estetyczna w trosce o ich komfort proponuje nowoczesne zabiegi, mające na celu odmłodzenie i rewitalizację okolic intymnych. Jedną z polecanych metod jest mezoterapia pochwy – sprawdźmy, na czym dokładnie polega.

Mezoterapia pochwy na problemy intymne

Suchość pochwy dotyczy głównie kobiet dojrzałych, w wieku menopauzalnym. Może jednak wystąpić również u młodszych pań, np. w wyniku uwarunkowań genetycznych, albo przyjmowania niektórych leków. Częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych to poważna dolegliwość, podczas której dochodzi do zaniku podściółki tłuszczowej tego miejsca. Problem ten ma najczęściej ma podłoże genetyczne lub występuje u kobiet w wieku pomenopauzalnym. Są to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, które powodują dyskomfort, ból, podrażnienia oraz podatność na infekcje okolic intymnych. Obniżony poziom nawilżenia błony śluzowej pochwy skutkuje także mniejszym zadowoleniem z życia seksualnego. Kobiety mogą podczas stosunku zacząć odczuwać dolegliwości bólowe.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • suchość pochwy,
 • dyskomfort okolic intymnych: świąd, pieczenie, podrażnienia,
 • nawracające infekcje okolic intymnych,
 • dolegliwości bólowe pochwy.

Kwas hialuronowy jako pomoc w dolegliwościach intymnych

Mezoterapia pochwy polega na ostrzykiwaniu okolic intymnych odpowiednio dobranym preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Metoda ta polecana jest kobietom, które cierpią na suchość pochwy oraz zanikowe zmiany warg sromowych. Przed zabiegiem leczone miejsca smaruje się maścią znieczulającą, aby zredukować ewentualne odczucia bólowe do minimum. Następnie lekarz przy pomocy cienkiej igły wprowadza pod śluzówkę odpowiedni preparat. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Sthetic dr Jagielskiej dodają, że przez 2-3 dni leczone miejsca mogą być lekko obolałe, jednak objawy te samoistnie ustępują.

Zabieg wypełniania warg sromowych przy użyciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego poprawia estetykę pochwy i okolic sromu, daje długotrwały efekt złagodzenia nieprzyjemnych objawów, wzmacnia strukturę skóry oraz poprawia jej elastyczność.

Efekty zabiegu:

 • wargi sromowe zyskują prawidłową objętość,
 • wymodelowanie warg sromowych,
 • wzmacnia się struktura skóry,
 • następuje poprawa nawilżenia błony śluzowej,
 • poprawa intymnego komfortu,
 • wzrost satysfakcji podczas kontaktów intymnych.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu mezoterapii pochwy pacjentka może prowadzić normalny tryb życia i powrócić do codziennych aktywności. Przez około 1-2 tygodnie powinna jednak unikać dużego nacisku na okolicę poddaną zabiegowi – należy więc zrezygnować np. z jazdy na rowerze.

Przeciwwskazania:

 • zmiany skórne sromu,
 • stan zapalny sromu,
 • opryszczka,
 • objawy przeziębienia,
 • ciąża.

Mezoterapia pochwy z zastosowaniem kwasu hialuronowego pomaga kobietom w przywróceniu komfortu intymnego. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet do kilku lat.

Ginekologia dziś nie tylko leczy choroby – pomaga też poczuć się piękną!

Już dawno minęły czasy, kiedy ginekologia była dziedziną medycyny, która zajmowała się tylko profilaktyką oraz leczeniem chorób. Dzisiaj istnieje również ginekologia estetyczna, która powszechnie uznawana jest za jeden z najprężniej rozwijających się działów medycyny estetycznej. Do zabiegów, które cieszą się ogromną popularnością wśród pacjentek, zalicza się labioplastyka – korekcja warg sromowych.

Labioplastyka nie tylko zachcianką

Kiedy labioplastyka pojawiła się w polskiej medycynie estetycznej, postrzegana była jako fanaberia kobiet, które pod każdym względem muszą być idealne. Dzisiaj takie podejście nie jest spotykane. Lekarze ginekolodzy zauważyli bowiem, że niesymetryczne bądź nadmiernie rozwinięte wargi sromowe mogą negatywnie odbijać się nie tylko na komforcie życia kobiety, ale również jej poczuciu własnej wartości. Często defekty te uniemożliwiają współżycie seksualne, co sprawia, że kobieta albo odsuwa się od partnera, albo w ogóle unika wchodzenia w bliskie związki.

Wskazania do zabiegu

Labioplastyka wykonywana jest między innymi w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Sthetic. Wśród wskazań do zabiegu wymienia się:

 •     dyskomfort bądź ból odczuwany przez kobietę w czasie codziennego funkcjonowania,
 •     problemy w kontaktach intymnych,
 •     obniżone poczucie własnej wartości,
 •     nieakceptowanie własnego ciała.

Kobiety, u których wargi sromowe są nadmiernie rozwinięte, często wstydzą się pokazywać nago nawet ukochanej osobie. Unikają wizyt na basenie, plaży i wszędzie tam, gdzie w publicznej szatni musiałyby zmieniać ubranie.

Jaki może być zakres zabiegu?

Labioplastyka może obejmować zarówno wargi sromowe mniejsze, jak i większe. W pierwszym wypadku chodzi o zmniejszenie zbyt dużych warg lub usunięcie ich deformacji. Wargi większe na ogół wymagają powiększenia – w ich przypadku często pojawia się bowiem tak zwana atrofia.

U których pań zabieg nie może zostać wykonany?

Labioplastyki nie przeprowadza się u pań, które są w ciąży. Do przeciwwskazań zalicza się także choroby tkanki łącznej oraz chemioterapię. Zanim kobieta zostanie zakwalifikowana do zabiegu, musi przejść szereg badań i konsultację z lekarzami: ginekologiem oraz anestezjologiem. Zabieg labioplastyki wykonuje się w pełnej sedacji.

Powrót do normalnego funkcjonowania

W przypadku labioplastyki kliniki medycyny estetycznej stosują zazwyczaj szwy wchłanialne. Dzięki temu kobieta unika wprawdzie bezbolesnego, ale dość nieprzyjemnego ich wyjmowania. Z powrotem do aktywności seksualnej należy poczekać około trzydziestu dni. Przez pierwsze dni po zabiegu kobiecie może towarzyszyć ból, pieczenie i dyskomfort. Wystarczy jednak sięgać po środki przeciwbólowe, aby dolegliwości te uśmierzyć. Zaleca się zrezygnowanie z aktywności fizycznej – to czas na relaks i błogie lenistwo. Niewskazane jest także długie siedzenie – lepiej wygospodarować sobie miejsce na kanapie. Należy natomiast pamiętać o częstym podmywaniu okolic intymnych. Sięgać należy po łagodne środki, które przeznaczone są do higieny właśnie tych okolic ciała. Doskonałym wyborem są te dostępne w aptekach.

Czy na ciele pozostaną blizny?

Wiele kobiet się nad tym zastanawia. Labioplastyka jest zabiegiem, po którym pozostają jedynie niewielkie ślady. Są one tak malutkie, że dostrzeżenie ich gołym okiem jest w zasadzie niemożliwe. Zabieg jest bezpieczny, szybki i zapewnia naprawdę bardzo dobre efekty.

Labioplastyka pozwala przywrócić kobiecie pewność siebie i poczucie własnej wartości. Jest zabiegiem nie tylko estetycznym i ratującym ciało – nieraz pomaga ratować duszę!

Nici Vaginal Narrower – w jakim przypadku warto wykonać lifting krocza?

Kobieta w ciągu całego swojego życia naraża swoje drogi intymne na działanie różnych niekorzystnych czynników, które mogą wywołać w tym rejonie pewne defekty kosmetyczno-funkcjonalne. Na kondycję naszych miejsc intymnych wpływ mają przede wszystkim przebyte porody, a także proces starzenia się, który znaczenie zmienia nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim zaburza prawidłowe funkcjonowanie. Na szczęście rozwój dziedziny ginekologii estetycznej pozwala w dzisiejszych czasach zlikwidować różne problemy intymne. Jednym ze sposobów jest zabieg Vaginal Narrower, czyli specjalne nici ginekologiczne, dzięki którym przeprowadzimy bezpieczny i skuteczny lifting krocza.

Dla kogo nici Vaginal Narrower?

Lifting krocza przy użyciu nici Vaginal Narrower przeprowadza się zazwyczaj wtedy, gdy wejście do pochwy jest zbyt szerokie – z taką sytuacją mają do czynienia między innymi kobiety, które mają za sobą ciężkie porody siłami natury, szczególnie w przypadku, gdy wymagały zabiegu nacięcia i szycia krocza. Trzeba zaznaczyć, że jest to problem nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim funkcjonalnej, bowiem zbyt luźna pochwa jest przyczyną pogorszenia się jakości życia seksualnego, a także produkcji zwiększonej ilości wydzieliny, która wywołuje skłonności do infekcji, otarć i podrażnień.

Jak wygląda zabieg Vaginal Narrower?

Wykonanie zabiegu w każdym przypadku poprzedza konsultacja lekarska, podczas której specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, informuje o możliwych przeciwwskazaniach oraz konsekwencjach zabiegu, a także ocenia, czy posiadana przez pacjentkę szerokość pochwy kwalifikuje się do leczenia niciami liftingującymi – zaznaczają specjaliści z Kliniki dr Jagielskiej Sthetic. W ramach przygotowań do zabiegu Vaginal Narrower potrzebne są też aktualne badania cytologiczne.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wywołuje on dużego bólu i dyskomfortu u pacjentki. Zabieg wykonywany jest przy pomocy opatentowanych nici Vaginal Narrower, czyli cienkich i kotwiczących nici z małymi haczykami, które ułożone są w dwóch kierunkach. Lekarz wprowadza około 1-2 nici, wykonując wcześniej kilka płytkich i niewielkich nacięć skóry w okolicy tkanki podskórnej i mięśnia, a następnie kończy zabieg zawiązaniem nici. Trzeba też zaznaczyć, że dwie nici stosowane są zazwyczaj w przypadku znaczących defektów, zaś większości sytuacji wystarczy jedna nić, by uzyskać zadowalające efekty.

Jakie są zalety zabiegu Vaginal Narrower?

Lifting krocza przy użyciu nici Vaginal Narrower posiada wiele zalet, a także minimalne ryzyko powikłań.

 • Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i życia pacjentki – statystyki pokazują, że powikłania występują bardzo rzadko i posiadają niegroźny charakter.
 • Vaginal Narrower pozwala nie tylko na poprawę estetyki krocza, ale przede wszystkim na polepszenie jakości życia seksualnego i przywrócenie komfortu w sferach intymnych.
 • Zabieg charakteryzuje się niską inwazyjnością, dlatego też nie wymaga hospitalizacji ani długiego okresu rekonwalescencji (ranki szybko się goją, a pacjentka może powrócić do normalnej aktywności życiowej już po kilku dniach).
 • Efekty zabiegu są długotrwałe – przeprowadzony lifting pochwy może utrzymać się nawet przez kilka lat.

Przeciwwskazania do zabiegu Vaginal Narrower

Choć zabieg jest bezpieczny dla zdrowia pacjentki, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie powinny poddawać się mu kobiety w ciąży i w okresie wczesnego połogu, a także panie, które mają do czynienia z chorobą nowotworową narządów płciowych, uczuleniem na leki znieczulające lub ciężkimi zaburzeniami krzepliwości krwi. Zabiegu Vaginal Narrower nie wykonuje się także w trakcie krwawienia miesiączkowego oraz ostrych stanów zapalnych sromu i pochwy, zaś dopiero po ich wyleczeniu.

Zaburzenia miesiączkowania

Menstruacja stanowi nieodłączny element w życiu każdej kobiety. Pierwsza miesiączka pojawia się średnio w wieku 12 lat, a występowanie jej świadczy o prawidłowym rozwoju  i zdrowiu kobiety aż do okresu menopauzy – ostatniej miesiączki w życiu. Okres premenopauzalny, który rozpoczyna się kilka lat przed wystąpieniem menopauzy, wiąże się z zaburzeniami miesiączkowania, które zauważyć możemy już po 40. roku życia. Jednak menopauza nie jest jedyną przyczyną zaburzeń cyklu menstruacyjnego.

Prawidłowy przebieg miesiączki

Regularne cykle powinny trwać od 26 do 32 dni ze stałymi odstępami. Normą jest różnica między cyklami do 4 dni. Prawidłowa miesiączka powinna trwać od 3 do 7 dni. Ból towarzyszący na początku menstruacji, jest zjawiskiem normalnym.

Co powoduje zaburzenia?

Spóźniająca się miesiączka lub jej nieregularność, nie zawsze świadczy o wystąpieniu menopauzy. Przyczyny zaburzenia mogą być dużo poważniejsze i nie należy ich bagatelizować. Niewystąpienie miesiączki przez kilka miesięcy, powodują czynniki, takie jak:

 • ciąża,
 • stres,
 • gwałtowny spadek masy ciała,
 • zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy,
 • choroby: cukrzyca, choroby nerek, ciężka grypa,
 • wzmożony wysiłek fizyczny, podróże,
 • choroby narządów rozrodczych,
 • łagodne lub złośliwe guzy,
 • stany zapalne,
 • stosowanie niektórych leków: sterydów, hormonów, czy antydepresantów.

Co jeżeli krwawienie występuje pomiędzy miesiączkami? Nie lekceważ tego problemu i jak najszybciej udaj się do specjalisty. Takie objawy mogą świadczyć o wielu poważnych chorobach, np. mięśniaku macicy, nowotworze szyjki macicy, czy guzach jajników.

Przedłużająca się miesiączka lub zbyt obfite krwawienia, często w towarzystwie skrzepów, również zaliczają się do zaburzeń, które należy skonsultować z lekarzem. Przyczyny ich występowania, są podobne jak w przypadku krwawienia między menstruacją. Natomiast skąpe miesiączki świadczyć mogą o niewydolności jajników, stanach zapalnych macicy oraz nadczynności tarczycy.

Miesiączka a ciąża

Zanik miesiączki często stanowi oznakę ciąży. Zdarzają się jednak przypadki, w których krwawienie występuje nawet po zapłodnieniu. Co to oznacza?

Należy pamiętać, że nie każde krwawienie oznacza menstruację. Zwłaszcza podczas ciąży, kiedy jest to niemożliwe. Wydobywająca się krew może oznaczać plamienie implantacyjne, które powodowane jest uszkodzeniem przez zarodek ściany naczynka krwionośnego w błonie śluzowej macicy. Wczesne krwawienie ciążowe, spowodowane zmianami hormonalnymi, czy także krwawienia podkosmówkowego, nie należy mylić z ,,miesiączką w ciąży’’.

Podobnie jest w przypadku krwawienia po porodzie, które nie stanowi krwawienia menstruacyjnego, a odchody poporodowe, które są zjawiskiem normalnym.

Po urodzeniu dziecka, miesiączka wraca zazwyczaj po 20 tygodniach u kobiet karmiących piersią. Natomiast u niekarmiących – już po 10.

Krwawienie podczas ciąży nie zawsze jest groźne, jednak może być sygnałem wielu chorób – warto więc udać się z tym do ginekologa.

Wizyta u ginekologa

Wszelkie zaburzenia miesiączkowania należy skonsultować z ginekologiem. Klinika Sthetic oferuje swoim Pacjentom leczenie ginekologiczne pod okiem doświadczonych specjalistów. Nowoczesna Ginekologia w warszawskiej klinice Sthetic, proponuje innowacyjne rozwiązania, które pomogą szybko i skutecznie pozbyć się problemów natury ginekologicznej. Wejdź na http://sthetic.pl/zabiegi/ginekologia/ i skorzystaj z atrakcyjnych ofert cenowych i pomocy najlepszych specjalistów.

Jak po porodzie odzyskać satysfakcję z życia intymnego? O nowoczesnych metodach powrotu do formy

Po porodzie najczęściej skupiamy się bardziej na potrzebach naszego maleństwa, niż na własnym samopoczuciu. Jednak to jak się czujemy – biorąc pod uwagę zarówno fizyczne warunki, jak i stan psychiczny – bez wątpienia wpływa na nasze maleństwo. W wyniku zmian w okolicach intymnych, możemy odczuwać wiele dolegliwości, które przeszkadzają zarówno w codziennym funkcjonowaniu, jak i zbliżeniach z partnerem. Na szczęście, dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, rewitalizacja okolic intymnych po porodzie jest możliwa i przynosi satysfakcjonujące efekty!

Z jakimi problemami intymnymi borykają się kobiety po urodzeniu dziecka?

Poród drogami natury może skutkować rozluźnieniem tkanek pochwy, co wpływa na codzienne funkcjonowanie kobiety, jak i na zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Do najczęstszych problemów, na które uskarżają się świeżo upieczone mamy, należą rozszerzenie i zmniejszenie elastyczności pochwy, a niekiedy także suchość skóry i śluzówki w okolicach intymnych. Ponadto, na skutek rozluźnienia mięśni, może pojawić się też problem nietrzymania moczu. Czasem wystarczy ćwiczyć mięśnie dna macicy, jednak gdy nie przynoszą one efektów, a pochwa po porodzie nie obkurczyła się dostatecznie, wyjściem będzie laserowa rewitalizacja okolic intymnych.

Na czym polega zabieg rewitalizacji pochwy z użyciem lasera?

Do zabiegu rewitalizacji pochwy kwalifikuje lekarz ginekolog. Zachodzi w tym wypadku potrzeba przeprowadzenia wywiadu medycznego z pacjentką, wykonania badania ginekologicznego oraz przedstawienia aktualnego badania cytologicznego. Gdy powyższe czynności pozwolą na przeprowadzenie zabiegu, lekarz ginekolog wprowadza do wnętrza pochwy specjalną głowicę lasera, wyposażoną w tak zwany skaner. Moc lasera oddziałuje na ścianki pochwy, powodując dobroczynne mikrourazy, które stymulują odbudowę komórek i gruczołów. Pod wpływem wysokiej temperatury, włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji. Wywołana rewitalizacja wpływa na obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej, jak również redukcję problemu nietrzymania moczu. Zatem zabieg ten jest doskonałą alternatywą dla interwencji chirurgicznej. Pochwa odzyskuje kondycję sprzed porodu, a pacjentka szybko wraca do formy. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Nie wiąże się także z długim okresem rekonwalescencji. Już po około 3 dniach można wrócić do życia seksualnego – zapewniają specjaliści kliniki Holistic Med.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Skóra w okolicach intymnych staje się znacznie bardziej elastyczna, odporniejsza na uszkodzenia i otarcia. Laseroterapia poprawia również satysfakcję seksualną pacjentek (pochwa jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza, przez co zwiększają się przyjemne doznania). Dodatkowo, całkowicie znika lub w znacznym stopniu zmniejsza się problem nietrzymania moczu związany z rozluźnieniem mięśni w wyniku porodu naturalnego. Pierwsze rezultaty zabiegu można zaobserwować już po miesiącu. Liczba zabiegów laserowych uzależniona jest od stopnia rozciągnięcia tkanek u pacjentki. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, jednak jeśli w celu osiągnięcia zadowalających rezultatów laseroterapii zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, przeprowadzany jest on po około 2-4 tygodniach.

Jakie są koszty zabiegu rewitalizacji okolic intymnych?

Zabieg laserowy polegający na rewitalizacji okolic intymnych to najczęściej koszt od 2500 – 3500 zł. Przed zdecydowaniem się na zabieg w danej klinice, warto wcześniej porównać oferty, aby wybrać najlepszych specjalistów, a jednocześnie móc skorzystać z zabiegu w możliwie najniższej cenie.

Więcej informacji: http://holistic-med.pl/

 

Borykasz się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu? Pozbądź się go za pomocą laseroterapii!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to – obok naglącego i mieszanego – problem z kontrolowaniem oddawania moczu. Wysiłkowe NM można wyleczyć na różne sposoby, jednak specjaliści polecają laseroterapię. Możliwość jej wykonania gwarantują lekarze z Kliniki Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej LASERMED. Dowiedz się, czym dokładnie jest wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz na czym polega laseroterapia eliminująca ten problem!

Read More

Przyczyny bezpłodności u kobiet – hiperprolaktynemia, wady macicy, choroby nowotworowe

Specjaliści z zakresu ginekologii oraz położnictwa wymieniają wiele przyczyn bezpłodności u kobiet. Wśród nich znajdują się –  często pomijane i traktowane za mało znaczące, jednak również mające wpływ na niepłodność – hiperprolaktynemia, wady macicy oraz nowotwory. Poznaj tajniki tych czynników i ich związek z problemem zajścia w ciążę.

Read More