Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Jak walczyć z podwójnym podbródkiem?

Podwójny podbródek to problem, który zazwyczaj pojawia się po 40 roku życia. Zaciera on granice między twarzą a szyją, przez co optycznie dodaje i lat, i kilogramów. Ten defekt urody może mieć rozmaite podłoże. Tak samo wiele, jak jego przyczyn, tak wiele jest sposobów pozwalających go zlikwidować. Aby pozbyć się podwójnego podbródka, warto skorzystać z zabiegu SonoQueen. Jest lifting skórny przeprowadzany z wykorzystaniem energii ultradźwięków. Jak działa na drugi podbródek i czy pozwala się go skutecznie pozbyć?

Podwójny podbródek: przyczyny

Podwójny podbródek uchodzi za jeden z najczęściej występujących defektów urody. Za jego pojawianie się zazwyczaj odpowiada nadmiar tkanki tłuszczowej. Jako przyczyny drugiego podbródka wymienia się też:

 • Garbienie się,
 • Chodzenie z opuszczoną głową,
 • Uwarunkowania genetyczne dotyczące dziedziczenia tzw. tłuszczu brunatnego,
 • Postępujący proces starzenia się,
 •  Sen w pozycji z wysoko uniesioną głową,
 • Nadmierne spożywanie alkoholu, cukru, soli, które zatrzymują wodę w organizmie i dają wrażenie opuchniętej twarzy,
 •  Częste i nadmierne opalanie się na słońcu i wizyty w solarium,
 • Problemy z tarczycą i inne zaburzenia hormonalne.

Zestaw przyczyn sprawia, że defekt ten może pojawić się u każdego. Borykać mogą się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co ważne, wystąpić może on i u osób szczupłych, i tych mających problemy z wagą. Specjaliści podpowiadają jednak, że pojawienie się drugiego podbródka nie powinno załamywać. Medycyna estetyczna zna bowiem skuteczne metody poradzenia sobie z nim. Zabiegi na podwójny podbródek opierają się na redukcji tłuszczu laserem. Wymierne efekty przynosi też SonoQueen, czyli lifting skóry.

Jak zlikwidować podwójny podbródek?

Sposoby na podwójny podbródek to przede wszystkim zabiegi medycyny estetycznej. Przynoszą one najlepsze i długotrwałe efekty. Skutecznym rozwiązaniem jest SonoQueen. Jest to nowoczesny i bezinwazyjny lifting twarzy, który opiera się na dostarczaniu energii ultradźwiękowej do głębokich warstw skóry. W jego trakcie wykorzystuje się technologię HIFU, co sprawia, że nie ma konieczności później rekonwalescencji. Efektem zabiegu jest rozpoczęcie kolagenozy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych oraz obkurczania tkanek. W wyniku tego dochodzi do ujędrniania i odnowy na aż 3 warstwach skóry, czyli w skórze właściwej, tkance tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej. Ten zabieg na drugi podbródek pozwala uzyskać trwały i naturalny efekt i to bez użycia skalpela. Pierwsze zmiany w wyglądzie skóry widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, a efektem finalnym można cieszyć się po serii liftingów. Ilość zabiegów, które należy przeprowadzić, zależna jest od głębokości zmian.

Jak usunąć podwójny podbródek – ćwiczenia

Efekty zabiegów medycyny estetycznej można wspomagać, wykonując ćwiczenia na podwójny podbródek. Są one proste i mało inwazyjne. Ćwiczyć każdy może w domu samodzielnie. Zadaniem ćwiczeń jest ułatwienie spalania tkanki tłuszczowej, uelastycznienie i napinanie skóry oraz mięśni, a także poprawa krążenia krwi. Ćwiczenia powinny być wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu i trwać około 15 minut.

Sposób na podwójny podbródek to także wprowadzenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków o działaniu ujędrniającym. Krem na podwójny podbródek należy wmasowywać przy nakładaniu. Efekty redukujące można również osiągnąć, stosując specjalne maski, jednak tylko profesjonalne zabiegi pozwolą skutecznie i na stałe pozbyć się niechcianego podbródka. Ćwiczenia, kremy i kosmetyki mają działanie profilaktyczne i pomocnicze, ale nie redukują już istniejącego defektu urody.

SonoQueen walczy nie tylko z podwójnym podbródkiem

Dzięki swojemu wszechmocnemu zastosowaniu SonoQueen jest nie tylko sposobem na podwójny podbródek. Medycyna estetyczna technologię tą wykorzystuje również przy zabiegach odmładzających i odchudzających. Pozwala ona na lifting twarzy, szyi i dekoltu, redukcję płytkich i głębokich zmarszczek, rozświetlenie i ujędrnianie wiotkiej skóry, redukcję nadmiaru skóry na powiece oraz tkanki tłuszczowej na ciele. 

Implanty zębowe – konieczność czy fanaberia

Ubytki w uzębieniu są dużym problemem estetycznym, który może powodować kompleksy. Ale poza podłożem estetycznym, braki w zębach mogą powodować także problemy społeczne i zdrowotne. Zęby stałe już nie odrosną, sztucznie wyglądające ,,zamienniki” również nie pomagają poprawić samopoczucia. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty, zajmującego się stomatologią estetyczną, i uzupełnienie nieestetycznych luk między zębami za pomocą implantów.

Czym są implanty zębowe?

Zapytaliśmy ekspertów poznańskiej MediArt Clinic, czym są implanty zębowe, które stosują u swoich pacjentów. „Implanty zębowe to niewielkie śruby, które umieszcza się w kości szczęki. Mają za zadanie zastąpienie korzenia brakującego zęba i stworzenie fundamentu dla nowej korony zęba” – odpowiadają specjaliści i dodają, że niekiedy przed wszczepieniem implantu konieczna jest rekonstrukcja kości. Wykonywana jest w przypadku paradontozy, osteoporozy oraz innych zmian okołopowierzchniowych, które są przyczyną ubytków w zębach. W celu zrekonstruowania kości podnosi się dno zatoki szczękowej za pomocą materiału aktywującego tworzenie się tkanki kostnej. To na niej ma narastać kość wypełniająca ubytek.

Implanty zębów – ile czasu trwa zabieg?

Wszczepienie implantów polega na umieszczeniu w kości kości implantu, który ma pełnić funkcję korzenia. Materiałem, z którego wykonuje się implanty, jest odporny na uszkodzenia tytan. Implanty stanowią bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla pojedynczych, lecz także większych braków zębowych. Wskazane są przede wszystkim dla osób, które:

 • mają braki pojedynczych zębów,
 • mają braki zębów trzonowych,
 • bezzębnych,
 • z zatrzymanym proces zaniku kości.

Przed zabiegiem wszczepienia implantów odbywa się konsultacja wstępna, w trakcie której stomatolog-implantolog zapoznaje się ze stanem uzębienia pacjenta. Może wówczas zaproponować odpowiednią metodę leczenia oraz określić miejsce wszczepienia implantów i ich ilość. Pierwszym etapem leczenia jest przygotowanie miejsca wszczepu, a dopiero później następuje wprowadzenie implantu. Po takiej wizycie następuje od 3 do 6 miesięcy przerwy, podczas której goi się miejsce wszczepienia implantów. Po jej upływie lekarz ocenia stan dziąseł i decyduje, czy można już odsłonić wierzch szczepu i zamocować tzw. śrubę gojącą, przedłużającą implant po brzeg dziąsła. Należy odkreślić, że implanty zębowe są niezniszczalne i powinny wystarczyć pacjentowi już do końca życia. Wszczepienie implantów nie jest zakończeniem procesu leczenia. Następuje po nim seria wizyt, podczas których dodaje się wykonaną z porcelany koronę, która zastępuje górną część zęba. 

Przeciwwskazania do implantów zębowych

Implanty zębowe są rozwiązaniem, które może być zastosowane w przypadku braków w uzębieniu u większości osób. Jednak niektórzy nie powinni przechodzić tego zabiegu lub poinformować o swoim stanie w trakcie wizyty konsultacyjnej, aby stomatolog mógł zadecydować o dalszym postępowaniu. Są to osoby cierpiące na:

 • choroby serca, 
 • choroby płuc, 
 • choroby wątroby 
 • choroby tarczycy,
 • cukrzycę,
 • hemopatię,
 • osteoporozę.

Implanty zębów – cena

O tym, czy warto zainwestować w implanty zębowe, powinien zdecydować sam zainteresowany zabiegiem. Jednak należy zaznaczyć, że to inwestycja na całe życie, która w niektórych przypadkach jest jedynym sposobem na odzyskanie pięknego, pełnego uśmiechu. Poznaj koszty wykonania implantów w poznańskiej MediArt Clinic

Jak szybko, skutecznie i bezboleśnie podnieść opadającą powiekę? Tylko z Jett Plasma Medical!

Wiotka, opadająca skóra powiek nie tylko nadaje twarzy smutny, zmęczony wygląd, ale co więcej może ograniczać pole widzenia, a tym samym utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Na szczęście istnieje dziś sposób, by temu zapobiec. Blefaroplastyka jest zabiegiem stale zyskującym na popularności, który polecany jest zarówno przez specjalistów, jak i pacjentów. Obecnie, wraz z postępem medycyny estetycznej pojawiają się nowe zabiegi, które zapewniają pacjentom maksymalny komfort, bezpieczeństwo i skuteczność. Jednym z nich jest korekta powiek bazująca na ultradźwiękach. Jett Plasma Medical to urządzenie pozwalające szybko i nieinwazyjnie poprawić kondycję skóry wokół oczu. O tej nowoczesnej metodzie plastyki powiek rozmawialiśmy z dr. Jarosławem Zielińskim, chirurgiem plastykiem wykonującym blefaroplastykę w Klinice Melitus na Żoliborzu.

Na czym polega blefaroplastyka plazmą?

Jett Plasma Medical jest (w pewnym stopniu) alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnej, chirurgicznej plastyki powiek. Blefaroplastyka plazmą pozwala usunąć nadmiar skóry wokół oczu bez użycia skalpela oraz bez zakładania szwów. Jest to całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna metoda, którą wykonuje się w niespełna godzinę. Z punktu widzenia lekarza to zabieg “lunchowy”, prosty, nieskomplikowany, a z punktu widzenia pacjenta, szybki, bezproblemowy, skuteczny. Do jego wykonania używa się specjalnego generatora, który wyglądem przypomina bezdotykowy termometr lub gruby długopis. Ten generator, wycelowany w określoną partię skóry emituje strumień jonów i elektronów, czyli właśnie plazmę, dającą się zauważyć, jako jasny łuk światła. Impulsy wysyłane przez Jett Plasmę powodują z jednej strony przeładowania elektryczne błony śluzowej, umożliwiające redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, a z drugiej, podgrzanie tkanek podskórnych do tego stopnia, aby pobudzić naturalne procesy odbudowy skóry. Generator plazmy umożliwia przeprowadzenie niechirurgicznej plastyki powiek, skutkującej trwałymi i bardzo zadowalającymi efektami.

Czy blefaroplastyka plazmą jest lepsza od chirurgicznej korekty powiek?

W naszej Klinice – tłumaczy dr Zieliński – na problem opadającej powieki oferujemy zarówno tradycyjną, chirurgiczną plastykę powiek, jak i nowoczesny zabieg Jett Plasma Medical. Dobór metody jest ściśle uzależniony od pacjenta. Nie można powiedzieć, że jedna z nich jest lepsza. Każda spełnia inne funkcje, niesie inne korzyści. Tradycyjna blefaroplastyka powiek jest co prawda zabiegiem operacyjnym, jednak jest to zabieg tzw. małej chirurgii, wykonywany w trybie ambulatoryjnym, umożliwiający szybki powrót do codziennych aktywności. Mimo tego, iż ta klasyczna metoda jest nieco bardziej “wymagająca”, świetnie sobie radzi z wyraźnie opadającą powieką utrudniającą widzenie oraz z głębokimi zmarszczkami. Ponadto gwarantuje długotrwałe efekty, które mogą nawet mieć charakter stały.

Z nasilonymi zmianami powstałymi wskutek procesu starzenia się tak efektywnie nie poradzi sobie Jett Plasma Medical, który stosuje się u osób, wymagających delikatnego liftingu i nie kwalifikujących się do zabiegu operacyjnego. Można powiedzieć, że blefaroplastyka plazmą to działanie prewencyjne, chroniące przed pojawieniem się dużej wiotkości skóry powiek w przyszłości. Notabene dziś z problemem opadających powiek zmagają się nawet osoby 35-letnie, gdyż skóra wokół oczu jest tak cienka i delikatna, że jako pierwsza poddaje się szkodliwym czynnikom wewnętrznym i środowiskowym.

Mówi się, że blefaroplastyka plazmą to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny, dlaczego?

Plazma to w istocie zjonizowany gaz, ten sam, który widzimy podczas burzy w postaci pioruna. Jednak energia jonów i elektronów wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej jest ujarzmiona i występuje w wersji “unplugged”. Dlatego też wyładowania iskrowe wytwarzane przez generator Jett Plazma powstają w procesie naturalnym, umożliwiającym bardzo bezpieczne, bezbolesne i precyzyjne leczenie.

Podczas zabiegu łuk plazmowy emitowany jest na obszarze 0,1 mmkw, przez co oddziałuje wyłącznie na ściśle określony cel, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. Warto zaznaczyć, że wszelkie zmiany, jakie zachodzą pod wpływem stosowania tej nowoczesnej metody nie są spowodowane agresywną ingerencją, ale pobudzeniem wewnętrznych procesów regeneracyjnych. Innymi słowy, dzięki blefaroplastyce plazmą nadmiar tkanek tłuszczowych zostaje “wypalony”, a skóra naprawia się w toku swojej naturalnej fizjologii.

Ile trzeba czekać na pojawienie się efektów korekty powiek plazmą?

Trudno jest mówić o efektach zabiegu ogólnie, bowiem w głównej mierze zależą one od cech indywidualnych pacjenta – przede wszystkim intensywności defektów oraz zdolności regeneracyjnych organizmu. Aczkolwiek w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że pierwsze rezultaty daje się zauważyć już po pierwszym zabiegu, a całkowity obraz odsłania się po około 2 miesiącach. Podobnie jest z liczbą powtórzonych sesji – kiedy u jednych wystarczający okaże się jeden zabieg, u innych dla pożądanego wyniku trzeba będzie go powtórzyć kilkakrotnie. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że blefaroplastyka plazmą przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne – skutecznie podnosi opadniętą powiekę, wygładza zmarszczki mimiczne, a co więcej jest w stanie zredukować inne trudne anatomicznie miejsca jak zmarszczki palacza, jak również wyrównać koloryt cery, borykającej się z hiperpigmentacją.

Jaka jest cena blefaroplastyki plazmą?

W Klinice Melitus koszt zabiegu Jett Plasma Medical rozpoczyna się od 1400 zł. Więcej informacji na temat niechirurgicznej plastyki powiek znajduje się na stronie https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/jett-plasma-medical/

Radiesse – pierwszy tak bezpieczny wypełniacz na rynku!

Współczesny Pacjent kliniki medycyny estetycznej oczekuje nie tylko szybkich efektów, lecz także wymaga gwarancji bezpiecznej terapii. Zdjęcia źle przeprowadzonych zabiegów lub skutków ubocznych skutecznie odstraszają osoby, które zastanawiają się nad poprawą swojego wyglądu. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć sprawdzoną klinikę z wykwalifikowanym personelem, który będzie w stanie dobrać odpowiedni zabieg do problemu Pacjenta. Osoby, które marzą o odmłodzeniu swojej twarzy lub chcą pożegnać zmarszczki i bruzdy, mają do wyboru bardzo dużo terapii – od chirurgicznych ingerencji w owal twarzy po substancje wstrzykiwane pod skórę. Jak wybrać jedną skuteczną? Odpowiadamy na to pytanie z pomocą specjalistów z Medbeauty w Warszawie.

Radiesse – bezpieczeństwo i skuteczność w jednym

Gwarancja skutecznego zabiegu to w dzisiejszych czasach za mało – Pacjent musi mieć pewność, że zabieg, któremu chce się poddać jest bezpieczny i jak najmniej inwazyjny. Radiesse to propozycja dla osób, którym zależy na szybkim powrocie do formy po zabiegu oraz na pewności, że jego efekty będą się utrzymywały przez długi czas. Radiesse to jeden z bezpieczniejszych środków do modelowania konturu twarzy. Świadczy o tym między innymi to, że został pozytywnie oceniony przez amerykańskie stowarzyszenie FDA. Radiesse jest polecany osobom, które marzą o wymodelowaniu twarzy, wypełnieniu bruzd i zmarszczek, chcą powiększyć kości policzkowe oraz usunąć zmarszczki marionetkowe. Co więcej, Radiesse to doskonały preparat do wypełniania skóry dłoni. Dr Kępa z kliniki Medbeauty potwierdza bezpieczeństwo preparatu wskazując na liczbę przeprowadzonych zabiegów. Co więcej, po zabiegu bardzo rzadko występują skutki uboczne, co jest istotną informacją dla wielu niezdecydowanych osób. 

Radiesse – jakie efekty?

Celem zabiegu jest odmłodzenie skóry twarzy, wymodelowanie jej owalu oraz pozbycie się wszelkich niedoskonałości, które pojawiają się wraz z upływem czasu. Większość terapii wykorzystujących podskórne podanie wypełniaczy, zapewnia efekty utrzymujące się od pół roku do roku. Radiesse daje gwarancję, że twarz nie wróci do swojego poprzedniego wyglądu nawet przez pięć lat. Ważne jest również powtarzanie zabiegu, aby substancja mogła zacząć działać. Specjaliści proponują powtarzanie terapii od trzech do sześciu miesięcy po pierwszym podaniu preparatu. Istotna jest również cena zabiegu, która zależy od ilości użytego preparatu. Koszt zabiegu zaczyna się od 800 zł. Czy jest to duża kwota? Jeśli weźmiemy pod uwagę czas, przez jaki będą utrzymywały się efekty, to dojdziemy do wniosku, że dużo bardziej opłacalne jest poddanie się terapii, niż kupowanie coraz to nowych kremów na zmarszczki.

Czy każdy może poddać się terapii Radiesse?

Aby preparat Radiesse mógł zadziałać, Pacjent musi przejść dokładna badanie. Jest to również istotne ze względu na wykluczenie skutków ubocznych. Istnieją pewne stałe przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie terapii: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ostre lub przewlekłe stany zapalne skóry, skłonności do powstawania blizn, choroby nowotworowe, cukrzyca, ciąża. Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, można przystąpić do przygotowań przedzabiegowych, które są ściśle określone przez lekarza prowadzącego terapię.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach zabiegu preparatem Radiesse, wejdź na stronę: https://drkepa.com/medycyna-estetyczna/radiesse/#toggle-id-2

Lifting ultradźwiękami – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć!

Niedawno obchodziłaś swoje 35. lub 40. urodziny i uświadomiłaś sobie, że Twoja skóra nie wygląda już tak samo, jak jeszcze 5-10 lat temu? Stosujesz kremy do twarzy najlepszych marek, ale nie przynoszą oczekiwanych efektów? Niestety, kosmetyki nie są w stanie naprawić zmian, które podczas procesu starzenia zachodzą w głębokich warstwach skóry. To zadanie dla specjalistycznych zabiegów z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej. Należy do nich m.in. lifting ultradźwiękami, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentów i lekarzy medycyny estetycznej. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, w której zabieg ultradźwiękami można wykonać przy pomocy dwóch metod Ultraformer III i Sono Queen, przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej terapii.

Lifting ultradźwiękami, czyli lifting HIFU

Ultradźwięki są znane i wykorzystywane w medycynie od kilkudziesięciu lat – to dzięki nim możliwe jest m.in. wykonywanie badań USG, a także leczenie wielu różnych schorzeń, np. kamicy nerkowej. W medycynie estetycznej ultradźwięki wykorzystuje się jednak najczęściej w formie wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU, która idealnie sprawdza się przy odmładzaniu i bezoperacyjnym liftingu twarzy. Ogromną zaletą liftingu ultradźwiękami jest to, że fale ultradźwiękowe działają w głębokich warstwach skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy, a tym samym narażania pacjenta na ból, długi okres rekonwalescencji i szereg niepożądanych skutków ubocznych. Lifting ultradźwiękami jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego (chirurgicznego) liftingu twarzy, który stanowi obciążenie dla organizmu pacjenta i wyłącza go z normalnego funkcjonowania na kilka lub kilkanaście tygodni.

Sono Queen i Ultraformer III – jak działa lifting twarzy bez skalpela?

Sono Queen i Ultraformer III to dwie najpopularniejsze metody przeprowadzania liftingu ultradźwiękami, które wykorzystują i rekomendują specjaliści z Kliniki MIracki w Warszawie. Na czym jednak dokładnie polega bezinwazyjny lifting twarzy wykonywany przy pomocy nowoczesnej technologii HIFU? Jego tajemnicą jest precyzyjna i skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej, która dociera do głębokich warstw skóry (skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej), gdzie dokonuje się proces termicznej koagulacji. W wyniku przeniknięcia ultradźwięków w skórę pacjenta zapoczątkowany zostaje proces kolagenogenezy, a tym samym regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczania tkanek, co przynosi efekt wielowymiarowego ujędrnienia. Ultradźwięki błyskawicznie stymulują skórę do wzmożonej produkcji kolagenu, nie uszkadzając przy tym tkanek sąsiadujących z leczonym obszarem.

Lifting twarzy bez skalpela – dla kogo?

Lifting twarzy bez skalpela przy pomocy ultradźwięków to metoda odpowiednia dla kobiet w różnym wieku. Idealnie sprawdzi się u pań po 35. roku życia, które mają do czynienia z pierwszymi oznakami starzenia skóry, jak również u kobiet, u których widoczne są głębokie zmarszczki, utrata jędrności i owalu twarzy. W odróżnieniu od innych zabiegów odmładzających, np. laserowych, wystarczy przeprowadzenie jednej sesji, aby zauważyć pozytywne zmiany na swojej twarzy. Jednak w przypadku skóry dojrzałej, warto pomyśleć o połączeniu liftingu ultradźwiękami z innymi metodami odmładzającymi z zakresu medycyny estetycznej, aby uzyskać naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Dokładny plan terapii najlepiej jednak ustalić ze specjalistą podczas wizyty konsultacyjnej.

Warto zaznaczyć, że ultradźwięki można stosować w różnych partiach twarzy, w celu osiągnięcia jak najbardziej optymalnych efektów odmłodzenia – nie tylko na czole, policzkach czy szyi, lecz także w bardzo delikatnych obszarach, takich jak oczy czy usta. Technologia HIFU to też doskonała metoda na pozbycie się podwójnego podbródka, który pojawia się często wraz z wiekiem. Ultradźwięki pomogą nam kompleksowo poprawić wygląd skóry w sposób bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Kliknij po więcej informacji na temat: działania ultradźwięków i technologii HIFU stosowanej w warszawskiej Klinice Miracki

 

Usuwanie przebarwień: jak pozbyć się plam starczych?

Plamy starcze na rękach i przebarwienia na twarzy to nieestetyczne problemy, z którymi walczą kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Warto zauważyć, że skłonność do tego typu niedoskonałości zdecydowanie wzrasta po 30. roku życia. Niestety, wiele czynników tj postępujący proces starzenia się skóry, przyjmowanie hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych, ciąża lub inne leki w połączeniu z promieniami słonecznymi to najczęstsze przyczyny nieestetycznych i trudnych do ukrycia plam na skórze. Doskonała wiadomość jest jednak taka, że dzięki przełomowym osiągnięciom współczesnej dermatologii estetycznej możemy bardzo szybko i bezboleśnie walczyć z przebarwieniami na twarzy i plamami starczymi na rękach oraz innych częściach ciała. SmartXide Touch – przełom dermatologii estetycznej, który pozwala usunąć przebarwienia w najbezpieczniejszy sposób.

Po czym poznać plamy starcze?

Ciemne, brązowe plamy, które pojawiają się szczególnie na rękach i wraz z upływem lat są ewidentnym sygnałem starzenia się skóry to właśnie uporczywe plamy starcze. Niestety, proces pojawiania się plam starczych jest nieunikniony, ale dzięki przełomowej technologii współczesnej dermatologii estetycznej oraz nowatorskiej technice lasera SmartXide Touch możemy całkowicie usunąć ten mankament urody.

Usuwanie przebarwień: jak pozbyć się plam starczych?

Istnieje wiele różnych sposobów na usunięcie nieestetycznych plam starczych. Przy usuwaniu przebarwień często stosujemy peelingi chemiczne lub środki rozjaśniające, jednak nie zawsze te zabiegi przynoszą oczekiwane efekty, czasami wręcz wywołują podrażnienia skóry. Plamy starcze i przebarwienia, które są zlokalizowane w głębszych częściach skóry wymagają zastosowanie specjalistycznych technik np. w formie terapii laserowej. W laserowym usuwaniu plam starczych i przebarwień bardzo ważny jest wybór takiego urządzenia, które umożliwi nie tylko usunąć ten uporczywy mankament urody, ale przede wszystkim nie wyrządzi szkody skórze. Takie właśnie cechy posiada przełomowy laser frakcyjny SmartXide Touch –  laser przeznaczony do usuwania tego typu niedoskonałości, dostępny w  MeaBeauty Aesthetic Clinic w Warszawie

Laserowe usuwanie plam starczych i przebarwień: dlaczego właśnie laser frakcyjny SmartXide Touch?

Eksperci twierdzą, że  laser frakcyjny SmartXide Touch firmy DEKA wyróżnia się parametrami o  najwyższej mocy i połączeniem działania światła lasera z działaniem fal radiowych, jednoczasowo umożliwiając przeprowadzenie dwóch zabiegów frakcyjnego i radiofrekwencji bipolarnej. Ta innowacyjna technologia laserowa wpływa na pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu oraz znacząco bierze udział w poprawie napięcia włókien kolagenowych. Warto zauważyć, że dzięki nowatorskiemu procesowi selektywnej fototermolizy możliwe jest właśnie laserowe usuwanie przebarwień oraz plam starczych.Specjaliści zaznaczają, że ten nowatorski laser umożliwia także usuwanie blizn i rozstępów.

Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg przy pomocy SmartXide Touch, uważają go za jedną z przyjemniejszych technik zabiegowych z zakresu dermatologii estetycznej. To innowacyjne urządzenia zapewnia Pacjentowi pełne bezpieczeństwo, ale przede wszystkim perfekcyjne efekty i bardzo szybki powrót do formy.

Więcej informacji na temat: sposobów usuwania przebarwień i plam starczych w MedBeauty Warszawa

 

Jak skutecznie pozbyć się zaskórników? Poznaj Garnier – peeling Czysta Skóra Active!

Pielęgnacja twarzy, szczególnie cery trądzikowej i ze skłonnością do powstawania przebarwień, niedoskonałości i zaskórników, wymaga wiele uwagi. Nie wystarczy tylko umycie skóry – cera potrzebuje większej liczby zabiegów, które sprawią, że będzie dokładnie oczyszczona oraz odżywiona. By dogłębnie oczyścić cerę, warto stosować co pewien czas peeling, szczególnie taki, który przeznaczony jest do skóry problematycznej. Ciekawym produktem jest propozycja od Garnier – peeling Czysta Skóra Active. Dlaczego warto stosować tego typu kosmetyki oraz jak ich używać, by zapewniły widoczne rezultaty?

Garnier – peeling do skóry z niedoskonałościami

Skóra trądzikowa ze śladami po trądziku czy przebarwieniami wymaga wiele uwagi. Każda cera potrzebuje peelingu, jednak tam, gdzie występują poważniejsze problemy, niezbędne jest zastosowanie składników, które tym problemom zaradzą. Garnier peeling to kosmetyk, który nie tylko złuszcza martwy naskórek, oczyszczając cerę i pozostawiając ją świeżą. Produkt ten pomaga również w walce z wągrami oraz zaczerwienieniami, a także śladami po trądziku, które nie chcą zniknąć. Jest więc idealnym kosmetykiem dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić stan i wygląd swojej skóry.

Dlaczego peeling jest tak ważny w pielęgnacji?

Cykl regeneracji skóry trwa około miesiąca. W jej najgłębszych warstwach powstają nowe komórki, które stopniowo przedostają się ku warstwom wyższym. Gdy dotrą na powierzchnię, zaczynają ulegać rogowaceniu, a następnie obumierają i następuje ich złuszczanie. Jednak z różnych powodów, proces ten nie zawsze przebiega prawidłowo, a komórki martwego naskórka nie zostają złuszczone, kumulując się na powierzchni skóry. Może powodować to nie tylko gorszy wygląd cery, szarość, szorstkość i brak blasku, lecz także stwarzać idealne środowisko dla bakterii. W takim środowisku najczęściej powstaje trądzik.

Produkt od Garnier, peeling przeznaczony dla cery z problemami, nie tylko złuszcza martwy naskórek gromadzący się na skórze, lecz także zapewnia doskonałe oczyszczenie skóry, usuwa nadmiar sebum, przebarwienia oraz wspomaga walkę z zaskórnikami. Usunięcie zbędnej warstwy obumarłych komórek pobudza także skórę do szybszej odbudowy i przywraca jej zdrowy wygląd.

Jak przeprowadzać codzienne oczyszczanie twarzy?

 • Ważne jest, by codziennie myć twarz i usuwać z niej zanieczyszczenia, jakie zgromadziły się w ciągu całego dnia, a także nadmiar sebum. Do tego celu najlepiej wykorzystać delikatne, oczyszczające produkty, które nie powodując podrażnień, pozostawiają skórę czystą.
 • Przynajmniej raz w tygodniu należy złuszczać martwy naskórek. Produkt od Garnier, peeling Czysta Skóra Active, warto stosować codziennie dla jak najlepszych efektów. Jak stosować tego typu kosmetyki?
 • Zwilż twarz wodą,
 • nałóż na skórę niewielką ilość produktu,
 • wmasuj delikatnie pieniący się kosmetyk w twarz, zwracając szczególną uwagę na strefę T – czyli czoło, brodę oraz nos,
 • na koniec spłucz dokładnie wodą.
 • Po wykonanych zabiegach, warto zastosować także tonik, by przywrócić skórze odpowiednie pH.
 • Na koniec pozostaje nałożenie kremu na twarz, by dostarczyć skórze składników, których potrzebuje, oraz zachować nawilżenie.

Usuwanie blizn potrądzikowych jeszcze nigdy nie było tak proste – poznaj laser PicoSure!

Blizny potrądzikowe to niemiła pamiątka, jaka pozostaje po stanie zapalnym skóry. Takie zmiany stanowią poważny defekt kosmetyczny, który ciężko zakamuflować, np. makijażem. Rozwiązanie dla tych problemów przynosi medycyna estetyczna, a dokładniej nowoczesna laseroterapia. Dziś, najskuteczniejszą bronią w walce ze wspomnianymi niedoskonałościami skóry jest laser PicoSure. Poznajmy jego zastosowanie.

Blizny potrądzikowe – dlaczego powstają?

Blizny potrądzikowe mogą pojawiać się wszędzie tam, gdzie wcześniej występowały krosty. Często powstają na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji skóry oraz wyciskania czy rozdrapywania wyprysków. Wówczas skóra nie ma możliwości odpowiednio się zregenerować, co doprowadza do powstania ubytków. Na szczęście blizny potrądzikowe można skutecznie usunąć, a najlepszą metodą jest niewątpliwie laseroterapia.

Usuwanie blizn potrądzikowych i przebarwień z PicoSure

Do tej pory blizny potrądzikowe niwelowało się przy pomocy zabiegów światłem IPL, dermabrazji oraz głębokich peelingów. Jednak zabiegi te są długotrwałe, wymagają wielu powtórzeń i nie zawsze przynoszą rewelacyjne efekty. Czas więc na poznanie nowej, niesamowicie skutecznej broni w walce z bliznami potrądzikowymi, jaką jest laser PicoSure. To rewolucyjne urządzenie, w którym po raz pierwszy zastosowano unikalną technologię pikosekundowego impulsu światła laserowego. Dzięki temu, cała procedura przeprowadzana jest w bezpieczny i mało inwazyjny sposób. PicoSure zapewnia pacjentom komfort podczas zabiegu oraz do minimum skraca czas rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg?

Usuwanie blizn potrądzikowych w Klinice Miracki w Warszawie przeprowadza się za pomocą lasera PicoSure. Podczas zabiegu pikosekundowa wiązka światła laserowego łączy się z blizną i zamienia w energię kinetyczną. Skóra jest w ten sposób pobudzona do wytwarzania nowego kolagenu, odbudowy i samoregeneracji.

Efekty po zabiegu

Zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych pozwala na całkowite pozbycie się niechcianych znamion na skórze lub ich znaczne zredukowanie. Zazwyczaj należy przeprowadzić około 3-5 sesji, aby osiągnąć pożądany efekt. Wygląd skóry poprawia się stopniowo, w przeciągu kilku tygodni od zabiegu wygładza się jej struktura oraz poprawia koloryt.

Inne zastosowanie lasera pikosekundowego

Podstawowe zastosowanie lasera PicoSure to usuwanie tatuaży (nawet kolorowych) oraz makijażu permanentnego. Doskonale radzi sobie także z niedoskonałościami skóry, takimi jak: blizny, przebarwienia, melasma czy rozstępy.

Co wyróżnia laser PicoSure?

 • precyzja i szybkość działania,
 • bezpieczeństwo,
 • mała inwazyjność,
 • minimalny czas lub brak rekonwalescencji,
 • mniejsza liczba koniecznych zabiegów, w porównaniu z innymi laserami.

PicoSure to niewątpliwie najskuteczniejszy laser, jaki pojawił się na polskim rynku. Ma szerokie zastosowanie, dzięki czemu doskonale radzi sobie z wieloma problemami naszej skóry.

Więcej informacji na stronie: http://klinikamiracki.pl/

Glinka kosmetyczna – poznaj możliwości różnych jej odmian

Glinka to naturalny minerał ilasty, którego drogocenne właściwości kosmetyczne znane są już od czasów starożytnych. Glinki zawierają w sobie bogactwo drogocennych składników i pierwiastków, a ponadto mają właściwości odkażające, zabliźniające i pielęgnujące. Na korzyść zastosowania ich w kosmetyce przemawia przede wszystkim ich naturalne pochodzenie. W dzisiejszej dobie, kiedy składy kosmetyków nie są pewne ani sprawdzone, warto postawić na produkty naturalne w 100%, a takie są właśnie glinki kosmetyczne. Minerały te przeznaczone są głównie do stosowania jako maseczki na twarz, szyję i dekolt, ale także mogą być dodatkiem do kąpieli. Co ważne, każda z glinek jest nieco inna i będzie pasowała do innego typu skóry. Jest to niezwykle duży atut, ponieważ oznacza to, że każda kobieta ma precyzyjną możliwość dobrania jej do własnych potrzeb. Dowiedz się zatem, która glinka pasuje do Ciebie!

Read More