Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Liposukcja – sposób na piękne ciało

Większość ludzi wie, że liposukcja polega na usunięciu tłuszczu z niektórych części ciała, w celu uzyskania bardziej opływowego kształtu. Ale jak dokładnie to działa? Po pierwsze, co to jest tłuszcz? To tkanka (inaczej nazywana tkanką tłuszczową) zbudowana z komórek, które przechowują energię i izolują organizm. Tłuszcz jest zwykle podskórny – znajduje się pod skórą. Miejsce odkładania się go wokół ciała zależy od płci osoby. U mężczyzn tłuszcz ma tendencję do gromadzenia się w klatce piersiowej, brzuchu i pośladkach. U kobiet na ogół gromadzi się w piersiach, biodrach, talii i pośladkach.

Jak działa liposukcja? 

Istnieją dwie warstwy tłuszczu podskórnego: głęboka i powierzchowna. Podczas zabiegu liposukcji (znanego również jako lipoplastyka lub lipektomia ssąca) lekarz wykonuje małe nacięcie i wprowadza wydrążoną rurkę ze stali nierdzewnej (zwaną kaniulą) w głęboką warstwę tłuszczu. Praca na tej warstwie jest bezpieczniejsza, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko zranienia skóry. W typowym zabiegu lekarz wciska i przeciąga rurkę przez warstwę tłuszczu (nowa technika, liposukcja siłowa, automatyzuje ruch). Gdy kaniula się porusza, rozbija komórki tłuszczowe, a pompa próżniowa lub strzykawka usuwa tłuszcz za pomocą ssania.

Liposukcja jest najczęściej stosowana w celach kosmetycznych, aby nadać gładszy kształt obszarom, takim jak: uda, brzuch, pośladki, biodra, uda, łydki, ramiona lub plecy – obszary, które nie zareagowały na dietę i ćwiczenia. Tłuszcz można usunąć z więcej niż jednej części ciała, podczas jednego zabiegu chirurgicznego. Należy zauważyć, że liposukcja nie jest techniką odchudzania; to jedynie technika przekształcania. Tylko dieta i ćwiczenia fizyczne mogą spowodować prawdziwą utratę wagi.

Dla kogo liposukcja? 

Posiadanie dużej ilości nadmiaru tłuszczu niekoniecznie czyni cię dobrym kandydatem do liposukcji. W rzeczywistości jest odwrotnie. Najlepszymi kandydatkami są osoby o normalnej wadze i ogólnie dobrej kondycji, które mają kilka problemów, ponieważ ich skóra jest jędrna i elastyczna. Jeśli skóra nie jest wystarczająco elastyczna, po zabiegu pozostanie luźna. Z tego powodu starsi pacjenci mogą nie widzieć tego samego rodzaju wyników, co młodsi. 

Każdy, kto ma cukrzycę, chorobę serca, słabe krążenie, infekcję, historię krwawienia lub zaburzenia krzepnięcia (takie jak trombofilia), powinien skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu przed zabiegiem. Liposukcja nie jest również zalecana osobom, które przyjmują leki zaburzające krzepnięcie krwi (rozrzedzające krew, takie jak aspiryna, warfaryna i heparyna).

Ważne, aby wiedzieć, że liposukcja nie jest własną specjalizacją medyczną i nie jest wymagane specjalistyczne szkolenie, co oznacza, że ​​może ją wykonać każdy licencjonowany lekarz, w tym chirurdzy plastyczni i dermatolodzy. 

Liposukcja laserowa

LipoLife 3G to rewolucyjna technologia laserowa, umożliwiająca redukcję tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, takich jak np. brzuch, uda, plecy, podbródek, a także w przypadku ginekomastii (przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn), za pomocą odsysania. Dzięki zmniejszonej inwazyjności zabiegu i zastosowaniu odpowiedniej długości fali światła lasera 1470 nm uzyskujemy wysokiej jakości komórki tłuszczowe, które mają potwierdzoną badaniami klinicznymi żywotność na poziomie 95%.

Dzięki temu komórki tłuszczowe bardzo dobrze sprawdzają się podczas przeszczepu, np. w pośladki, piersi, twarz – celem wymodelowania tych obszarów. Cała procedura odsysania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepu w inne miejsce jest wykonywana podczas jednego zabiegu, a dzięki działaniu odpowiednią temperaturą, skóra poddawana jest jednoczesnym ujędrnieniu i zagęszczeniu – efekt termoliftingu.

Interesuje Cię liposukcja? Zobacz ofertę Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa. 

Zabawy na wieczór panieński

Istotną częścią zawierania związku małżeńskiego jest proces przygotowań. Wybieranie sukni ślubnej, ustalanie weselnego menu, wypisywanie zaproszeń – to czynności umilające czekanie i potęgujące ekscytację wielkim dniem. Niewątpliwie do jednej z ważniejszych przedślubnych atrakcji należy wieczór panieński. O szaleństwach tej imprezy nakręcono szereg filmów, wśród znajomych krążą legendy najbardziej zwariowanych przygodach tej nocy. Każda czeka z niecierpliwością na celebrację ostatniej nocy ,,wolności”. Organizacja tego wydarzenia zazwyczaj przypada świadkowej. To od niej zależy, czy panna młoda i zaproszone koleżanki przeżyją niezapomnianą noc.

Jak zaplanować wieczór panieński?

Po pierwsze, sporządź listę gości. Zadbaj o to, by znalazły się na niej nie tylko wasze wspólne znajome, ale także te, których nie poznałaś. Ale są one bliskie bohaterce wieczoru. Dowiedz się także, czy jest ktoś, z kim dawno się nie widziała, a kogo przybycie sprawiłoby jej przyjemność. Pierwszą niespodziankę będziesz miała z głowy.

Po drugie, nawet jeśli macie zamiar finalnie wyjść gdzieś potańczyć, warto zorganizować małe before party w domu, na którym uczestniczki lepiej się poznają i wprawią w imprezowy nastrój. Jeśli macie zamiar całą imprezę spędzić w domu – tym lepiej – na pewno przyda się wam lista zabaw, czyli obowiązkowego punktu wieczoru panieńskiego.

 • Na rozgrzewkę – lista zakazanych słów – na początku robimy listę zakazanych słów, których nie można używać przez cały wieczór. Powinny to być słowa związane ze ślubem, małżeństwem itp. Ta, która użyje zakazanego słowa i zostanie na tym przyłapana, musi wykonać karę wymyśloną przez uczestniczki.
 • Balonowa loteria – przygotowujemy tyle balonów ile jest zaproszonych gości. Przed nadmuchaniem wkładamy do balonów karteczki i tylko na jednej piszemy imię panny młodej. Na reszcie umieszczamy napisy w stylu: ,,wypij dodatkową kolejkę”, ,,zrób fikołka”, ,,zrób 10 przysiadów”, ,,zaśpiewaj piosenkę”. Ta, która po przebiciu balona na karteczce znajdzie imię panny młodej wygrywa i otrzymuje upominek. Balony na wieczór panieński można znaleźć w Godan Party.
 • Suknia z papieru toaletowego – kupujemy bardzo dużą ilość papieru toaletowego. Na imprezie wybieramy dwie ochotniczki, które w ciągu minuty muszą ,,uszyć” na pannie młodej suknię ślubną z papieru. Do dyspozycji nie mają nic oprócz tego. Panna młoda powinna móc przejść się po ,,wybiegu” w sukni zrobionej przez koleżanki.
 • 20 pytań – przed imprezą układamy listę pytań dotyczących pana młodego. Prosimy go o odpowiedzi. W zabawie chodzi o to, aby sprawdzić jak dobrze przyszła żona zna swojego wybranka. Za każdym razem, gdy odpowie źle, przebijamy nadmuchany balon, a gdy jej odpowiedź jest poprawna, obsypujemy ją kolorowym konfetti.
 • Ślubne tabu – ta gra wymaga sporego przygotowania. Na małych kartkach wypisujemy po jednym słowie związanym ze ślubem, narzeczeństwem albo z państwem młodych. Pod każdym słowem wypisujemy pięć innych, w jakiś sposób z nim związanych. Na imprezie formujemy dwie drużyny. Jedna osoba z drużyny musi opisać słowo znajdujące się na kartce bez użycia tych umieszczonych pod spodem. Jeśli osoby z tej drużyny nie odgadną słowa, punkt otrzymuje ekipa przeciwna. Przegrana drużyna musi kupić państwu młodym dodatkowy prezent ślubny.
 • Przypnij krawat panu młodemu  – do tego zadania będzie potrzebne duże zdjęcie pana młodego. Stawiamy je w pokoju, a pannie młodej zawiązujemy oczy i wręczamy krawat z pinezką, który musi przypiąć swojemu narzeczonemu. Zakręcamy przyszłą żonę dookoła tak, aby straciła orientację. Dzięki wskazówkom rzucanym przez koleżanki, musi dotrzeć do zdjęcia. Uwaga: można podawać fałszywe komendy, w celu zmylenia zawodniczki.

Wieczór panieński to wyjątkowa okazja. Żadna inna impreza nie posiada takiej atmosfery. Dlatego jej organizatorzy powinny zadbać, aby każdy szczegół był dopracowany i dopięty na ostatni guzik. Impreza powinna być okraszona odpowiednimi atrakcjami i dekoracjami. Można też pomyśleć o drobnym upominkach dla gości.

Więcej inspiracji znajdziesz na: https://godanparty.pl/

Twoje blond włosy tracą blask i stają się ciemne? Sprawdź, jak o nie zadbać!

Włosy blond są o tyle oryginalne, że ich odcień nieustannie się zmienia. Raz stają się ciemniejsze, a raz są zdecydowanie jasne. Wpływ ma to głównie pora roku, a także codzienna pielęgnacja. Dowiedz się, jak pielęgnować włosy blond i jakie farby stosować, aby prawidłowo o nie zadbać!

Farbowane i naturalne włosy blond – czy to ma znaczenie?

Każda blondynka zdaje sobie sprawę ze specyfiki tego konkretnego koloru włosów. Gdy włosy nie są farbowane, charakteryzują się zmienną intensywnością odcienia. Latem, kiedy wystawiamy się na słońce, blond włosy są jasne, promienne i świetliste. Z kolei zimą, gdy tego słońca nieco brakuje, blond wygląda na wypłowiały, jest ciemny i często nazywany mysim. Wiele blondynek zadaje sobie pytanie, czy koloryzacja włosów może rozwiązać ten problem. Niestety, sięgając po farby jasne czy też farby w kolorze ciemny blond, nie pozbędziemy się tego problemu. Możemy go tylko tymczasowo zatrzymać. W tym celu należy jednak sięgać po dobre i sprawdzone farby do włosów blond, ponieważ w przeciwnym razie nasze kłopoty z włosami blond mogą stać się jeszcze większe.

Propozycje dobrych farb do włosów blond

 • W celu odświeżenia odcienia blond na włosach, zaleca się przede wszystkim stosować farby do włosów blond w takim kolorze, jaki jest naszym naturalnym. Ten zabieg wcale nie jest bez sensu. Dzięki takiej koloryzacji pogłębimy nasz naturalny kolor, który stanie się wyraźniejszy, bardziej intensywny i przede wszystkim odporny na nagłe ciemnienie, którego zazwyczaj chcemy uniknąć.
 • Innym sposobem, przy pomocy którego możemy uniknąć niechcianych zmian w kolorze włosów jest rozjaśnienie lub zastosowanie farby w jasnym odcieniu. Dzięki temu utrwalimy jasność kosmyków na dłużej i skutecznie zapobiegniemy ciemnieniu blondu.
 • Jeśli jesteś zwolenniczką ciemnego blondu i nie lubisz lata, ponieważ wówczas twoje włosy są rozjaśnione i bogate w świetliste refleksy, koniecznie zastosuj ciemną farbę do włosów blond. Przykładem jednej z nich jest farba ciemny blond Garnier Color Naturals. Produkt ten pozwoli ci zachować intensywnie ciemny blond, a przy okazji sprawi, że włosy będą wyglądać naturalnie i trójwymiarowo. Efekt 3D jest gwarantowany dzięki specjalnym pigmentom, które wpływają na ciemne, błyszczące refleksy na powierzchni włosów.

Jeśli przeraża cię zastosowanie farby do włosów blond lub jeszcze nie jesteś na to gotowa, spróbuj z tymczasowymi rozjaśniaczami. Produkty te zazwyczaj występują w kremie, sprayu lub piance. Delikatnie rozjaśniają włosy i nie pozostawiają odrostów.

Pielęgnacja włosów blond. To też jest bardzo ważne

Zastosowanie dobrej farby do włosów blond potrafi skutecznie rozwiązać problem z niechcianym rozjaśnianiem się włosów czy też ich przyciemnianiem. Mimo że to jedne z najlepszych rozwiązań to nie można zapominać o specjalnej pielęgnacji włosów blond. To właśnie troska o włosy blond podtrzymuje efekt zastosowania farby, a także wpływa na kondycję kosmyków. Bez prawidłowej pielęgnacji koloryzacja włosów może dać efekt przeciwny do zamierzonego. Pamiętaj zatem, aby stosować:

 1. dobre szampony do blond włosów – są one wyposażone w specjalne pigmenty, które odbijają światło, nadając włosom trójwymiarowości;
 2. wysokiej jakości odżywki do włosów i maski – dzięki nim efekt farby i szamponu zostanie utrwalony, a kondycja włosów wzmocniona, co przełoży się na ich ogólny zdrowy wygląd.

L’Oréal Million Lashes – tusze do zadań specjalnych. Dowiedz się więcej!

L’Oréal Million Lashes to innowacyjne, trwałe formuły maskar do rzęs, które dzięki specjalnym kształtom szczoteczek zwiększają objętość, podkręcają i pogrubiają rzęsy. Dowiedz się, jak dobrać tusz do rzęs i jaka szczoteczka maskary będzie najlepsza. Sprawdź, jakie efekty możesz uzyskać za sprawą tuszów L’Oréal!

Read More

Kolorowe końcówki na blond włosach – prawdziwy hit!

Kolorowe końcówki to trend, który zawładnął światowymi wybiegami mody i czerwonymi dywanami. Kolejnej najpopularniejsze trendsetterki oraz instagirls decydują się na farbowanie końcówek swoich włosów. Sama zastanawiasz się nad koloryzacją? Dowiedz się, jak samodzielnie w domu zrobić kolorowe końcówki na blond włosach!

Kolorowe końcówki na blond włosach – odważ się!

Oczywistym jest fakt, że blondynki przy koloryzacji włosów mają prościej – blond włosy łatwiej łapią kolor niż ciemne włosy, które często wymagają przez to wcześniejszego rozjaśniania. Blondynki nie potrzebują rozjaśniania, kiedy chcą zmienić kolor włosów lub pofarbować same końcówki. Poeksperymentuj z kolorowymi końcówkami razem z Colorista!

Łatwy sposób na kolorowe końcówki

Pewnie większość z nas pamięta, jak w czasach dzieciństwa farbowało się włosy bibułą lub kredą. Czasy te bezpowrotnie minęły, kiedy na rynku pojawiły się kolorowe farby do włosów.  L’Oréal Paris postanowiło pójść o krok dalej i stworzyć całą gamę produktów koloryzujących w najmodniejszych odcieniach –  Colorista. Jeśli masz ochotę wyglądać niebanalnie i z fantazją, powinnaś zdecydować się właśnie na kolorowe końcówki włosów. Jest to intrygujący akcent całego looku, przyciąga uwagę i nadaje zadziorności. Świetnie sprawdza się w przypadku prostych i klasycznych fryzur.

Dobierz idealny kolor dla siebie

Robiąc sobie kolorowe końcówki, warto dowiedzieć się, jaki kolor podkreśli naszą urodę, a nie niedoskonałości. Jeśli masz:

 • chłodny blond – dobierz również chłodny odcień końcówek włosów jak #pinkhair, #lavenderhair, #bluehair lub #aquahair,
 • ciepły blond – wybierz #peachhaira albo #dirtypinkhair,
 • problemy z pękającymi naczynkami, szybko się czerwienisz – raczej unikaj kolorów, które uwydatnią ten problem jak #redhair czy #hotpinkhair. Wybierz coś z zielonkawymi odcieniami jak #turquoisehair, #minthair lub #purplehair.

Farbowanie końcówek

Farbowanie końcówek włosów nie różni się zasadniczo od koloryzacji na całej ich długości. Wszystko zależy od tego, na jaką trwałość koloru się zdecydujesz. Colorista proponuje trzy warianty:

 • 1-dniowy kolor w spray’u – pozwalający uzyskać kolorowe włosy na 1 dzień,
 • koloryzacja Washout – koloryzacja zmywalna po 1-2 tygodniach,
 • koloryzacja trwała Paint.

Jeśli chcesz uzyskać szalony look na imprezę czy po prostu wieczorne wyjście ze znajomymi wybierz Spray Colorista. Pozwala na jednodniowy, kolorowy efekt i wypłukuje się po pierwszym myciu włosów. Farby Washout świetnie sprawdzą się na wakacyjny wyjazd. Koloryzacja utrzymuje się do ok. 2 tygodni, wypłukując się z każdym kolejnym myciem. Zaś jeśli jesteś pewna, że kolorowe włosy to coś dla ciebie – najlepszym wyjściem będzie trwała koloryzacja Colorista Paint!

Jeśli wybierasz kolorowe włosy na 1 dzień, spryskaj końcówki włosów z ok. 15 centymetrowej odległości i natychmiast ciesz się szalonym lookiem. Jeżeli decydujesz się na mniej lub bardziej trwałą koloryzację – nałóż produkt na końcówki włosów i w zależności od rodzaju farby i intensywności koloru, trzymaj go 15-45 minut (przestrzegaj czasu podanego w ulotce). Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że jest jedna zasada – #doityourway!

Maybelline Color Sensational – jaką rolę w makijażu odgrywa błyszczyk?

Wśród kobiet wyraźnie dostrzec możemy dwie tendencje w makijażu ust: malowanie ich szminką lub błyszczykiem. Ciekawe jest to, że pierwszy błyszczyk do ust powstał dopiero 50 lat po opracowaniu formuły szminki. Tworzone w latach 70. XX w. produkty charakteryzowały się gęstą konsystencją i wysokim stopniem lepkości, przez co nie miały szans z ówczesnymi pomadkami do ust. Jednak dzięki rozwojowi techniki, w dzisiejszych czasach sytuacja ta uległa znaczącej zmianie. Wygodne i praktyczne błyszczki zyskują na niezwykłej popularności, a jednym z najczęściej wybieranych przez użytkowniczki jest produkt marki Maybelline – Color Sensational błyszczyk o długotrwałym połysku.

Czym wyróżnia się błyszczyk Maybelline Color Sensational?

Pomadki z serii Color Sensation wyróżniają się wysoką trwałością i niezwykle intensywnymi kolorami. Nie inaczej jest w przypadku błyszczyka Maybelline Color Sensational. Produkt nadaje ustom głębokiego koloru oraz silnego połysku! Takie działanie błyszczyk zawdzięcza zastosowaniu systemu Color Control i technologii Highlighting Color Serum opracowanych w nowoczesnym laboratorium firmy Maybelline.
Dzięki lekkiej (lecz nie lejącej) konsystencji, wzbogaconej w witaminę E preparat dodatkowo nawilża i odżywia usta, przywracając im zdrowy wygląd.


Maybelline Color Sensational – błyszczyk dla każdego

Produkt umieszczony został w eleganckim, trwałym opakowaniu, a dzięki wygodnemu aplikatorowi z wyprofilowaną gąbeczką, która nabiera idealną ilość błyszczyka, dokładne pomalowanie ust nie stanowi żadnego problemu!
Bogata gama 12 pełnych blasku odcieni pozwoli każdej kobiecie znaleźć kolor idealny dla niej.
Jakie zalety mają błyszczyki do ust Maybelline Color Sensational?

 1. Nadają wargom kolor.
  Szeroka gama 12 kolorów w odcieniach od nude przez róże aż do czerwieni sprawia, że każda kobieta odnajdzie wśród nich, to, czego potrzebuje.

 2. Nadają ustom delikatny zapach.
  Na rynku dostępnych jest wiele produktów specjalnie wzbogacanych o esencje zapachowe. Maybelline Color Sensational pozostawia na skórze subtelny, kwiatowy zapach, a jednocześnie nie zawiera szkodliwych substancji.

 3. Nabłyszczają usta.
  System Color Control i technologia Highlighting Color Serum zastosowane przy produkcji Maybelline Color Sensational sprawiają, że produkt nadaje skórze lustrzany połysk na wiele godzin.

 4. Optycznie powiększają usta.
  Odbijająca światło warstwa kosmetyku na ustach sprawia, że wydają się one większe i bardziej kuszące.

 5. Chronią i pielęgnuje wargi.
  Produkt nowojorskiej firmy wzbogacony został o witaminę E, która wygładza, nawilża i pielęgnuje skórę.

W jaki sposób malować usta błyszczykiem, by osiągnąć najlepszy efekt?

Błyszczyk, tak samo, jak wszelkie pomadki kolorowe, należy aplikować na wygładzoną skórę ust. Do tego celu najlepiej użyć specjalnego peelingu do ust lub po prostu masować wargi przez kilka sekund szczoteczką do zębów. Na tak przygotowane usta możemy już aplikować kosmetyk – najlepiej wygląda jedna, cienka warstwa.

10 nieprawdziwych informacji na temat makijażu oczu, które mogą cię zaskoczyć

 1. Zawsze należy malować górne i dolne rzęsy.

  To mit, który powtarzany jest od wieków. Każda instrukcja tuszu do rzęs wygląda tak samo: ,,dokładnie wyszczotkować górne i dolne rzęsy’’, jednak są sytuacje, w których malowanie dolnych rzęs jest nie tylko zbędne, lecz także niezalecane, a do takich sytuacji zaliczamy:

 • sytuacje, w której dolne rzęsy są prawie tak samo gęste i długie jak górne. Nie zdarza się to często, jednak czasami ma miejsce,
 • poważne sińce i cienie pod oczami. Tusz na dolnych rzęsach ma to do siebie, że podkreśla każdą niedoskonałość, w tym także sińce, cienie oraz zmarszczki znajdujące się w okolicy oczu,
 • osłabienie rzęs. Zjawisko to może być spowodowane brakiem odpowiedniej ilości witamin albo postępującymi procesami starzenia.  Wynikiem tego osłabienia jest osypywanie się tuszu z dolnych rzęs.
 1. Zalotka użyta na pomalowane rzęsy uszkadza je i łamie.

  Bardzo często w internecie pojawiają się historie zrozpaczonych dziewcząt, które straciły rzęsy przez używanie zalotki po ich pomalowaniu, okazuje się jednak, że nic takiego nie ma prawa się wydarzyć. W rzeczywistości zaleca się przy wykonywaniu makijażu oczu, najpierw podkręcić rzęsy zalotką, a dopiero potem pomalować tuszem, jednak jest to spowodowane faktem, iż niepomalowane rzęsy łatwiej jej ulegają, a pod wpływem nacisku tusz może popękać i zacząć się osypywać.

 2. Zawsze należy rozświetlać wewnętrzny kącik oka.

Puder lub cień do powiek z błyszczącymi drobinkami wydaje się idealnym sposobem na rozświetlenie wewnętrznego kącika oka a tym samym jego optyczne powiększenie. Niestety, tak samo, jak w przypadku tuszu na dolnych rzęsach ten zabieg może bardziej nam zaszkodzić niż pomóc. Zbierający się w zmarszczkach oka kosmetyk jest w stanie zniszczyć cały makijaż oczu.

 1. Tusz wodoodporny to idealne rozwiązanie na codzienny, letni makijaż oka.

  Nikt nie przeczy, że wodoodporny tusz to rzęs to wynalazek geniusza, który powinien dostać za niego Nobla w dziedzinie kosmetyki. Idealny na wakacje nad morzem lub zimowe spacery, czy jednak jest tak samo użyteczny podczas lata w mieście? Okazuje się, że jednak nie, jeśli nie uprawiamy żadnego sportu lub nie mamy kontaktu z wodą, tego typu ochrona nie jest nam potrzebna, za to kosmetyki o takiej trwałości ciężko się zmywa, przez co musimy włożyć w ten proces więcej siły i niszczymy sobie rzęsy.

 2. W czerwonych i niebieskich cieniach będziesz wyglądać jak po bójce.

  Wiele dziewcząt unika używania odcieni czerwieni i niebieskiego w makijażu oczu. Główną przyczyną takiego postępowania jest strach przed efektem ,,podbitego oka”, który może się pojawić podczas nieumiejętnej aplikacji kosmetyków. Jednak jeśli nie ćwiczymy, nie odnosimy sukcesów, a kolory te pięknie podkreślą, np. brązowe oczy, dlatego szkoda z nich rezygnować. Kluczem jest stopniowanie, należy powoli dodawać kolejne warstwy cienia aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

 3. Tylko drogimi kosmetykami można zrobić dobry makijaż oczu.

  Zwykle jest tak, że jakość rośnie wprost proporcjonalnie do ceny produktu, jednak to nie reguła. Obecnie konkurencja na rynku kosmetycznym jest tak ogromna, że nie trudno znaleźć firmy produkujące dobre jakościowo i przystępne cenowo produkty. Przykładem takiej firmy może być nowojorska marka Maybelline, której kosmetyki kupują kobiety na całym świecie a których cena nie rujnuje domowego budżetu.

 4. Biała kredka na dolnej linii wodnej powiększa optycznie oko.

  Prosta logika, skoro czarna kreska w tym miejscu pomniejsza oko, biała musi je powiększać, ale nie do końca. Biała kreska powoduje optyczne powiększenie gałki ocznej, co wygląda po prostu sztucznie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest nałożenie na linię wodną kremowej kredki, a jasnego cienia pod linię dolnych rzęs.

 5. „Smoky eyes” jedynie dla dużych oczu.

  Od dawien dawna zakłada się, że makijaż w stylu ,,smoky eyes” nie jest przeznaczony dla pań z niedużymi oczami z tego względu, że dodatkowo je zmniejsza. Na szczęście tego typu makijaż oczu wykonać można z praktycznie każdego koloru. Internet pełen jest pomysłów, także na ,,smoky eyes” dla małych oczu.

 1. Makijaż oka dobieramy pod kolor tęczówki.

  Co ciekawe, wśród kobiet krążą dwie wersje tego mitu. Pierwsza mówi, że cienie powinny być w takim samym kolorze, co tęczówka, a druga, że w kontrastującym. Podejście pierwsze jest zupełnie bez sensu, bo jeśli całe okolice oka (łącznie z tęczówką) utrzymane są w odcieniach tego samego koloru, ta część twarzy wydaje się zapadnięta i płaska. Drugie podejście natomiast mogłoby mieć zastosowanie, gdyby nie fakt, że nasze oczy ciągle się zmieniają, a ich barwa nie jest przez cały dzień jednakowa. Dlatego warto testować i odnaleźć najlepsze połączenie dla nas.

 2. Mocny makijaż oka = blade usta.

  To chyba najbardziej zakorzeniony w naszej kulturze pogląd. Jeśli decydujemy się na mocny makijaż oczu, powinnyśmy zrezygnować z wyrazistych ust i odwrotnie. Wystarczy jednak wziąć do ręki pierwsze lepsze czasopismo z gwiazdą Hollywood na okładce, by zauważyć, że soczyście czerwone usta mogą iść w parze z wyrazistym „smoky eyes” i wyglądać rewelacyjnie! Najważniejsze to dobrać odpowiednie kolory i zachować umiar.

Chcesz uwodzić spojrzeniem? Dzięki mascarom Maybelline osiągniesz wymarzony efekt!

Makijaż nie może zostać uznany za w pełni skończony, jeśli oko nie zostanie podkreślone w odpowiedni sposób. Ale nawet jeśli nałożymy cienie czy eyeliner na górną powiekę, nie osiągniemy w pełni efektu uwodzicielskiego spojrzenia. Czegoś będzie brak… Czego? Tuszu do rzęs. Bez tego kosmetyku nie da się wykonać prawdziwego, pełnego i atrakcyjnego make-upu, a często nawet sama maskara może służyć za ,,make up no make up” w sytuacji, gdy nie ma czasu na dokładne umalowanie się. Mascara Maybelline to sposób na dopełnienie makijażu oczu i podkreślenie spojrzenia na różne sposoby, w zależności od potrzeb.

Mascara Maybelline – rzęsy takie, jakich potrzebujesz

Każde rzęsy są inne. Jedne potrzebują wydłużenia, inne pogrubienia, a jeszcze inne jedynie przyciemnienia i delikatnego podkreślenia. Nie istnieje produkt, który odpowiada na potrzeby wszystkich rzęs, jednak z pewnością warto wypróbować przynajmniej jedną mascarę Maybelline. Dlaczego? Dlatego że w gamie kosmetyków do rzęs znajdują się produkty o wielu funkcjach:

 • maskary dodające objętości,
 • maskary pogrubiające,
 • maskary rozdzielające rzęsy,
 • maskary wodoodporne.

Niektóre produkty do makijażu rzęs łączą w sobie kilka właściwości, na przykład pogrubiają i podkręcają, nadają objętości i wydłużają, a przy tym mogą być wodoodporne. Zastanów się, jaki efekt chciałabyś osiągnąć, a potem wybierz najlepszy dla siebie tusz do rzęs.

Każda mascara Maybelline pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów. Jeśli lubisz tradycyjne, duże szczoteczki, znajdziesz taki produkt dla siebie. Wielbicielki szczoteczek silikonowych i niewielkich również nie będą zawiedzione.

Jak malować rzęsy?

Zanim przejdziesz do wyboru kosmetyku odpowiedniego do twoich potrzeb, poznaj zasady, którymi warto kierować się podczas robienia makijażu oczu i malowania rzęs.

 • Zanim rozpoczniesz nakładanie tuszu na rzęsy, podkręć je zalotką. Przyłóż ją u nasady rzęs, zaciśnij, a następnie kilkakrotnie przesuwaj zalotkę w górę, ku końcówkom.
 • Kolejnym krokiem jest wytarcie ze szczoteczki od tuszu pozostałości i grudek, które mogą powodować powstawanie nierówności, sklejanie rzęs czy osypywanie się tuszu.
 • Makijaż rozpocznij od nasady rzęs. Dociśnij szczoteczkę do włosków tak, aby włókna szczoteczki rozdzielały pojedyncze rzęsy. Jeśli są gęste, naciągnij lekko powiekę w kierunku skroni, tak by szczoteczka dotarła do wszystkich rzęs.
 • Rozpocznij tuszowanie na długości. Rób to bardzo dokładnie, wykonując ruch zygzakowaty przy nasadzie, a następnie jednym szybkim ruchem rozprowadź maskarę po długości włosa.
 • Aby uniknąć sklejania, postaraj się okręcać szczoteczkę wokół jej osi podczas nakładania tuszu.
 • Nakładaj dwie warstwy tuszu – drugą możesz dołożyć jeszcze zanim pierwsza wyschnie, aby uniknąć kruszenia się produktu.

Jak malować oczy?

W pełnym makijażu niezbędne jest użycie cieni do powiek, a następnie podkreślenie spojrzenia za pomocą maskary. Możesz takie rozwiązanie zastosować na co dzień, używając jasnych i neutralnych cieni, a następnie wytuszować rzęsy. Jeśli natomiast wolisz nieco delikatniejszy efekt lub nie masz czasu na wykonywanie bardziej skomplikowanego make upu, możesz postawić jedynie na dokładnie wytuszowane rzęsy, bez cieni. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji rzęsy powinny być  całkowicie pokryte tuszem i najlepiej podkęcone zalotką, ponieważ to na nich skupi się cała uwaga osób, które na ciebie spojrzą. Możesz wybrać mascarę Maybelline, zapewniającą efekt sztucznych rzęs – i makijaż gotowy.

Zakochaj się w stylu boho i wprowadź go do swojej szafy!

Hipisowskie elementy, cygańskie motywy, magia kolorów, lekkie tkaniny i wzory to jedne z charakterystycznych elementów stylu boho. Powraca on w modzie damskiej, a także męskiej już od wielu lat. Pozwala na tworzenie nietuzinkowych stylizacji, łączy w sobie swobodę oraz niesamowitą wygodę. Samo słowo “boho” wywodzi się od bohemy, czyli środowiska artystycznego, którego członkowie spędzali czas na wspólnych zabawach i manifestowali życie według własnych zasad na przekór ogólnie przyjętym konwenansom.

Read More

Buty New Balance – wygoda z klasą

Buty sportowe New Balance cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Zawdzięczają ją połączeniu nowoczesnego designu z komfortem użytkowania i trwałością. Pokochali je liczni celebryci, między innymi Rihanna czy Heidi Klum. Miłośnikiem tych butów był także Steve Jobs. W butach firmy New Balance często przechadzał się także serialowy Dr House. Włączając kultowe obuwie do swojej garderoby, można ją urozmaicić i dodać stylizacjom sportowej elegancji.

Historia

Buty New Balance powstały już w 1906 roku. Zostały zaprojektowane przez Williama J. Rilleya, który chciał wesprzeć ludzi, cierpiących na różne schorzenia stóp. Pierwsza para butów została wyprodukowana w 1939 roku. Były wykonane z czarnej, kangurzej skóry. Początkowo obuwie cieszyło się popularnością głównie wśród biegaczy. Z czasem jednak zostało spopularyzowane na całym świecie, nie tylko wśród sportowców. Dziś są drugimi najczęściej kupowanymi butami sportowymi w Stanach Zjednoczonych, co najlepiej świadczy o ich niesamowitym sukcesie.

New Balance – damskie

Obuwie te jest uniwersalnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Sprawdzą się nie tylko na siłowni, ale również jako dodatek do spódnic, szortów lub letnich sukienek. Producent oferuje modele w różnych kolorach i fasonach. Od klasycznej, sportowej elegancji, po szalone, kolorowe buty w neonowych barwach, dzięki którym przykujesz spojrzenia.

New Balance – męskie

Buty New Balance świetnie sprawdzają się zarówno na boisku czy sali gimnastycznej, jak i w codziennych stylizacjach. Można zakładać je na każdą okazję – idealnie komponują się nie tylko z miejskim, ulicznym stylem, ale także stanowią ciekawy kontrast dla koszul lub marynarek. Dzięki temu obuwiu poczujesz się pewnie i komfortowo w każdej sytuacji.

Dlaczego New Balance?

Ponieważ jest lekkie oraz wykonywane z wysokiej jakości materiałów, co jest gwarancją ich trwałości. Co więcej, wyróżniają się oryginalnym, nowoczesnym designem, dzięki czemu są uniwersalnym dopełnieniem, pasującym do każdej stylizacji. Producent oferuje wiele zróżnicowanych modeli w różnych kolorach, z pewnością więc znajdziesz swój wymarzony odcień. Buty te gwarantują komfort, zapewniają dobrą amortyzację i przyczepność do podłoża, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się na wszelkiego rodzaju treningach.

Idealne na trening

Buty New Balance są świetną propozycją dla osób uprawiających sport. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym podeszwom zapewniają świetną amortyzację oraz przyczepność do podłoża, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu urazów. Ponadto stabilizują stawy, zapewniając pełen komfort i bezpieczeństwo. Obuwie sportowe sprawdzi się podczas joggingu, na siłowni, korcie tenisowym, czy też na  sali fitness. Sprawi, że każdy trening będzie udany i efektywny, minimalizując ryzyko kontuzji.

Ceny

Ceny obuwia sportowego New Balance wahają się od 140 do 550 zł, w zależności od linii i przeznaczenia. Niektórzy sprzedawcy oferują tańsze modele, jednak przed ich zakupem warto upewnić się, czy buty na pewno zostały wyprodukowane przez New Balance. Podrobione produkty zwykle są wykonane z materiałów gorszej jakości, a co za  tym idzie, mniej trwałe. Warto więc kupować obuwie sportowe w sprawdzonych sklepach.