Kalendarz

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Modelowanie sylwetki metodą Body Jet Wal. Na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Miejscowa otyłość na brzuchu, udach, biodrach czy pośladkach to problem, który dotyczy wielu kobiet i mężczyzn. Choć zazwyczaj wynika on ze złych nawyków żywieniowych lub braku aktywności fizycznej, to prawda jest taka, że nie w każdym przypadku zdrowy styl życia jest w stanie nas przed tym uchronić. Miejscowa otyłość na ciele równie często jest efektem naszych uwarunkowań genetycznych, problemów hormonalnych czy po prostu wieku. Jak zatem możemy się jej pozbyć? Doskonałym rozwiązaniem może być w tym przypadku zabieg Body Jet Wal, czyli mało inwazyjna liposukcja, którą wykonamy między innymi w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy.

Czym jest zabieg Body Jet Wal?

Body Jet Wal jest nowatorską metodą liposukcji, którą wykonuje chirurg plastyczny, jednak co ważne, bez użycia skalpela. Zabieg polega na trwałym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze ciała przy pomocy strumienia wodnego. Dzięki temu Body Jet Wal stanowi nie tylko niekonwencjonalną metodą odsysania tłuszczu, ale też doskonałą alternatywę dla tradycyjnej liposukcji.

Liposukcja strumieniem wodnym – jak to działa?

Body Jet Wal dzięki skupionemu strumieniowi wody jest nie tylko wysoce skutecznym, ale też bezpiecznym i komfortowym zabiegiem dla pacjenta.  

  • Podczas liposukcji lekarz za pomocą kaniuli podaje do tkanki tłuszczowej pacjenta specjalny roztwór pod ciśnieniem, którego zadaniem jest uwalnianie tkanki tłuszczowej i oddzielanie jej od tkanki włóknistej w taki sposób, by nie naruszyć ciągłości struktur tych tkanek (naczyń oraz nerwów).
  • Podany roztwór posiada też właściwości zwężające naczynia krwionośne, co zapobiega krwawieniu, a także znieczulające, dzięki czemu pacjent w trakcie zabiegu nie odczuwa bólu.
  • Przy pomocy tej samej kaniuli, w końcowym etapie zabiegu, chirurg odsysa nadmiar tłuszczu z wybranych partii ciała.
  • Ogromną zaletą tego zabiegu jest to, że odessany tłuszcz można ponownie wykorzystać do modelowania innych części ciała lub twarzy np. do powiększania piersi czy poprawiania owalu twarzy.
  • Cały zabieg trwa mniej więcej 2-4 godziny. Nie wymaga on jednak hospitalizacji i po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu.

Trzeba pamiętać o tym, że zabiegu Body Jet Wal nie należy traktować jako metody odchudzającej – zaznacza chirurg plastyczny dr Wiesław Bieńkowski z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy. Jest on przeznaczony dla osób z normalną wagą lub niewielką nadwagą i właśnie w takich przypadkach pozwala osiągnąć najlepsze efekty w zakresie modelowania ciała.

Efekty zabiegu Body Jet Wal

Podczas jednego zabiegu ilość pobranego tłuszczu od pacjenta nie przekracza zazwyczaj około 1-3 litrów – taka ilość nie zaburzy bowiem naszej równowagi fizjologicznej ani też prawidłowego funkcjonowania innych procesów zachodzących w organizmie. Jednocześnie pozwoli na zmniejszenie objętości ciała nawet o 1-2 rozmiary zaraz po zakończeniu zabiegu. Co więcej, w trakcie następnych 3-6 miesięcy efekt będzie się nie tylko stabilizował, ale nadal pogłębiał. Warto też zaznaczyć, że efekt przeprowadzonego zabiegu jest trwały – oznacza to tym samym, że usunięte komórki tłuszczowe nie mogą ponownie napełnić się tłuszczem.

Przed wykonaniem zabiegu warto udać się jednak na konsultację lekarską do zaufanego gabinetu chirurgii plastycznej lub gabinetu medycyny estetycznej, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a w przypadku ich zaistnienia, wybrać inną skuteczną metodę modelowania sylwetki.