Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/portalomedycynie.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Nici Vaginal Narrower - w jakim przypadku warto wykonać lifting krocza? - Portal o medycynie

Kalendarz

Grudzień 2021
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nici Vaginal Narrower – w jakim przypadku warto wykonać lifting krocza?

Kobieta w ciągu całego swojego życia naraża swoje drogi intymne na działanie różnych niekorzystnych czynników, które mogą wywołać w tym rejonie pewne defekty kosmetyczno-funkcjonalne. Na kondycję naszych miejsc intymnych wpływ mają przede wszystkim przebyte porody, a także proces starzenia się, który znaczenie zmienia nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim zaburza prawidłowe funkcjonowanie. Na szczęście rozwój dziedziny ginekologii estetycznej pozwala w dzisiejszych czasach zlikwidować różne problemy intymne. Jednym ze sposobów jest zabieg Vaginal Narrower, czyli specjalne nici ginekologiczne, dzięki którym przeprowadzimy bezpieczny i skuteczny lifting krocza.

Dla kogo nici Vaginal Narrower?

Lifting krocza przy użyciu nici Vaginal Narrower przeprowadza się zazwyczaj wtedy, gdy wejście do pochwy jest zbyt szerokie – z taką sytuacją mają do czynienia między innymi kobiety, które mają za sobą ciężkie porody siłami natury, szczególnie w przypadku, gdy wymagały zabiegu nacięcia i szycia krocza. Trzeba zaznaczyć, że jest to problem nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim funkcjonalnej, bowiem zbyt luźna pochwa jest przyczyną pogorszenia się jakości życia seksualnego, a także produkcji zwiększonej ilości wydzieliny, która wywołuje skłonności do infekcji, otarć i podrażnień.

Jak wygląda zabieg Vaginal Narrower?

Wykonanie zabiegu w każdym przypadku poprzedza konsultacja lekarska, podczas której specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, informuje o możliwych przeciwwskazaniach oraz konsekwencjach zabiegu, a także ocenia, czy posiadana przez pacjentkę szerokość pochwy kwalifikuje się do leczenia niciami liftingującymi – zaznaczają specjaliści z Kliniki dr Jagielskiej Sthetic. W ramach przygotowań do zabiegu Vaginal Narrower potrzebne są też aktualne badania cytologiczne.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wywołuje on dużego bólu i dyskomfortu u pacjentki. Zabieg wykonywany jest przy pomocy opatentowanych nici Vaginal Narrower, czyli cienkich i kotwiczących nici z małymi haczykami, które ułożone są w dwóch kierunkach. Lekarz wprowadza około 1-2 nici, wykonując wcześniej kilka płytkich i niewielkich nacięć skóry w okolicy tkanki podskórnej i mięśnia, a następnie kończy zabieg zawiązaniem nici. Trzeba też zaznaczyć, że dwie nici stosowane są zazwyczaj w przypadku znaczących defektów, zaś większości sytuacji wystarczy jedna nić, by uzyskać zadowalające efekty.

Jakie są zalety zabiegu Vaginal Narrower?

Lifting krocza przy użyciu nici Vaginal Narrower posiada wiele zalet, a także minimalne ryzyko powikłań.

  • Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i życia pacjentki – statystyki pokazują, że powikłania występują bardzo rzadko i posiadają niegroźny charakter.
  • Vaginal Narrower pozwala nie tylko na poprawę estetyki krocza, ale przede wszystkim na polepszenie jakości życia seksualnego i przywrócenie komfortu w sferach intymnych.
  • Zabieg charakteryzuje się niską inwazyjnością, dlatego też nie wymaga hospitalizacji ani długiego okresu rekonwalescencji (ranki szybko się goją, a pacjentka może powrócić do normalnej aktywności życiowej już po kilku dniach).
  • Efekty zabiegu są długotrwałe – przeprowadzony lifting pochwy może utrzymać się nawet przez kilka lat.

Przeciwwskazania do zabiegu Vaginal Narrower

Choć zabieg jest bezpieczny dla zdrowia pacjentki, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie powinny poddawać się mu kobiety w ciąży i w okresie wczesnego połogu, a także panie, które mają do czynienia z chorobą nowotworową narządów płciowych, uczuleniem na leki znieczulające lub ciężkimi zaburzeniami krzepliwości krwi. Zabiegu Vaginal Narrower nie wykonuje się także w trakcie krwawienia miesiączkowego oraz ostrych stanów zapalnych sromu i pochwy, zaś dopiero po ich wyleczeniu.