Kalendarz

Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Liposukcja – sposób na piękne ciało

Większość ludzi wie, że liposukcja polega na usunięciu tłuszczu z niektórych części ciała, w celu uzyskania bardziej opływowego kształtu. Ale jak dokładnie to działa? Po pierwsze, co to jest tłuszcz? To tkanka (inaczej nazywana tkanką tłuszczową) zbudowana z komórek, które przechowują energię i izolują organizm. Tłuszcz jest zwykle podskórny – znajduje się pod skórą. Miejsce odkładania się go wokół ciała zależy od płci osoby. U mężczyzn tłuszcz ma tendencję do gromadzenia się w klatce piersiowej, brzuchu i pośladkach. U kobiet na ogół gromadzi się w piersiach, biodrach, talii i pośladkach.

Jak działa liposukcja? 

Istnieją dwie warstwy tłuszczu podskórnego: głęboka i powierzchowna. Podczas zabiegu liposukcji (znanego również jako lipoplastyka lub lipektomia ssąca) lekarz wykonuje małe nacięcie i wprowadza wydrążoną rurkę ze stali nierdzewnej (zwaną kaniulą) w głęboką warstwę tłuszczu. Praca na tej warstwie jest bezpieczniejsza, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko zranienia skóry. W typowym zabiegu lekarz wciska i przeciąga rurkę przez warstwę tłuszczu (nowa technika, liposukcja siłowa, automatyzuje ruch). Gdy kaniula się porusza, rozbija komórki tłuszczowe, a pompa próżniowa lub strzykawka usuwa tłuszcz za pomocą ssania.

Liposukcja jest najczęściej stosowana w celach kosmetycznych, aby nadać gładszy kształt obszarom, takim jak: uda, brzuch, pośladki, biodra, uda, łydki, ramiona lub plecy – obszary, które nie zareagowały na dietę i ćwiczenia. Tłuszcz można usunąć z więcej niż jednej części ciała, podczas jednego zabiegu chirurgicznego. Należy zauważyć, że liposukcja nie jest techniką odchudzania; to jedynie technika przekształcania. Tylko dieta i ćwiczenia fizyczne mogą spowodować prawdziwą utratę wagi.

Dla kogo liposukcja? 

Posiadanie dużej ilości nadmiaru tłuszczu niekoniecznie czyni cię dobrym kandydatem do liposukcji. W rzeczywistości jest odwrotnie. Najlepszymi kandydatkami są osoby o normalnej wadze i ogólnie dobrej kondycji, które mają kilka problemów, ponieważ ich skóra jest jędrna i elastyczna. Jeśli skóra nie jest wystarczająco elastyczna, po zabiegu pozostanie luźna. Z tego powodu starsi pacjenci mogą nie widzieć tego samego rodzaju wyników, co młodsi. 

Każdy, kto ma cukrzycę, chorobę serca, słabe krążenie, infekcję, historię krwawienia lub zaburzenia krzepnięcia (takie jak trombofilia), powinien skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu przed zabiegiem. Liposukcja nie jest również zalecana osobom, które przyjmują leki zaburzające krzepnięcie krwi (rozrzedzające krew, takie jak aspiryna, warfaryna i heparyna).

Ważne, aby wiedzieć, że liposukcja nie jest własną specjalizacją medyczną i nie jest wymagane specjalistyczne szkolenie, co oznacza, że ​​może ją wykonać każdy licencjonowany lekarz, w tym chirurdzy plastyczni i dermatolodzy. 

Liposukcja laserowa

LipoLife 3G to rewolucyjna technologia laserowa, umożliwiająca redukcję tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, takich jak np. brzuch, uda, plecy, podbródek, a także w przypadku ginekomastii (przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn), za pomocą odsysania. Dzięki zmniejszonej inwazyjności zabiegu i zastosowaniu odpowiedniej długości fali światła lasera 1470 nm uzyskujemy wysokiej jakości komórki tłuszczowe, które mają potwierdzoną badaniami klinicznymi żywotność na poziomie 95%.

Dzięki temu komórki tłuszczowe bardzo dobrze sprawdzają się podczas przeszczepu, np. w pośladki, piersi, twarz – celem wymodelowania tych obszarów. Cała procedura odsysania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepu w inne miejsce jest wykonywana podczas jednego zabiegu, a dzięki działaniu odpowiednią temperaturą, skóra poddawana jest jednoczesnym ujędrnieniu i zagęszczeniu – efekt termoliftingu.

Interesuje Cię liposukcja? Zobacz ofertę Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa. 

Wady postawy najmłodszych – ortopedia dziecięca

Wady postawy u dzieci są wciąż bardzo częste. Niestety bowiem część rodziców pojawia się u lekarza dopiero wtedy, gdy z ich dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Wizyty te powinny się odbywać regularnie, szczególnie w trakcie okresu wzrostu – to lekarz jest w stanie najlepiej ocenić rozwój kości i postawę dziecka oraz zdiagnozować ewentualne problemy na tyle wcześnie, by ich leczenie nie było inwazyjne. 

Wada postawy czyli jaka?

Wadami postawy u najmłodszych zajmują się ortopedzi dziecięcy, dlatego to ich zapytaliśmy o to, jakie wady postawy u dzieci są najczęstsze. Eksperci z Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej Ortodentika wskazują na następujące wady postawy:

 • Pogłębienie kifozy dziecięcej, tzw. plecy okrągłe – to charakterystyczne, nadmierne wygięcie kręgosłupa ku tyłowi. Plecy okrągłe mogą mieć postać „kifotyczną” (gdy wygięty jest piersiowy odcinek kręgosłupa) lub „siedzeniową” (o kifozie totalnej mówi się, gdy cały kręgosłup jest wygięty ku tyłowi).
 • Pogłębienie lordozy lędźwiowej, tzw. plecy wklęsłe – ten rodzaj wady może być wrodzony lub nabyty i – podobnie jak w przypadku pleców okrągłych – jej przyczyną najczęściej jest dystonia mięśniowa. Lordoza ma kilka typów, jest ściśle związana z występującą kifozą.
 • Plecy okrągło-wklęsłe – to wada postawy charakteryzująca się zwiększoną lordozą lędźwiową i kifozą piersiową. Głowa dziecka często jest pochylona do przodu głowa, a klatka piersiowa jest spłaszczona.
 • Plecy płaskie – to schorzenie, które często wywołuje zdziwienie rodziców. W powszechnej opinii proste plecy to cecha zdrowego dziecka, jednak należy podkreślić, że zdrowe plecy nigdy nie są idealnie proste! Przy plecach płaskich brakuje fizjologicznych wygięć kręgosłupa. Dzieci z tą wadą mają również skłonność do bocznych skrzywień kręgosłupa. Upośledzona jest pojemność i ruchomość klatki piersiowej.
 • Skolioza, zwana często bocznym skrzywieniem kręgosłupa, jest trójpłaszczyznowym skrzywieniem kręgosłupa. W płaszczyźnie czołowej – boczne skrzywienie kręgosłupa; W płaszczyźnie strzałkowej – lordo-skolioza lub kifoskolioza i w płaszczyźnie poprzecznej –  rotacja i torsja kręgów.
 • Asymetria łopatek – lekka asymetria łopatek nie powinna budzić obaw – większość osób ma nieznaczną asymetrię łopatek – symetryczne łopatki zdarzają się naprawdę rzadko. Ich ułożenie uzależnione jest od mięśni, a wszelkie zaburzenia ich czynności powodują zmianę ułożenia łopatek. Odstające łopatki są charakterystyczne dla pleców okrągłych, a uniesienie łopatki może być wczesnym objawem skoliozy. 
 • Płaskostopie – może być wrodzone lub nabyte. Płaskostopie nabyte poprzedza płaskostopie czynnościowe, które związane jest z obniżaniem podłużnego sklepienia stopy w związku z niewydolnością statyczno-dynamiczną stopy. Stopa niewydolna mięśniowo jest najlżejszą formą płaskostopia.
 • Koślawe kolan – wada charakteryzująca się tym, że oś podudzia z osią udową tworzy kąt otwarty na zewnątrz (jak litera x). Koślawość fizjologiczna to taka, w której odchylenia od osi są nie większe niż 10-15 stopni, a rozstęp 4-5 cm.
 • Szpotawość kolan – to poniekąd odwrotność koślawych kolan. Oś podudzia i oś udowa tworzą kąt otwarty do zewnątrz (kolana nie stykają się). Przyczyny powstawania tej wady to najczęściej krzywica i nadmierne przeciążenie statyczne kończyn dolnych.
 • Stopa płasko-koślawa – pięty skręcają na zewnątrz, kostki zbliżają się do siebie od wewnętrznej strony. Jej odwrotnością jest stopa szpotawa – pięty skręcają do wewnątrz.
 • Stopa wydrążona – charakteryzuje się tzw. Wysokim podbiciem. Dawniej uważano, że ta wada powstaje samoistnie, dziś mówi się o zaburzeniu równowagi mięśniowej na tle anomalii rozwojowych w dolnym odcinku rdzenia kręgowego.
 • Stopa płaska poprzecznie – kości śródstopia są obniżone, a łuk poprzeczny przedni spłaszczony. Często współwystępuje tzw. haluks – paluch koślawy.

Ortopedia dziecięca – czym dokładnie się zajmuje 

Ortopedzi dziecięcy z przychodni Ortodentika w Łukowie wskazują, że w swoim zawodzie zajmują się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem (zachowawczym i operacyjnym) chorób narządów ruchu u dzieci i młodzieży do lat 18, w przypadku:

 • dysplazji stawów biodrowych
 • wrodzonych i rozwojowych wad stóp (stopa końsko – szpotawa, wrodzona stopa płaska, stopa płasko – koślawa)
 • wrodzonych ubytków kończyn, dysplazji kostnych
 • zniekształceń kończyn w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego, rozszczepu kręgosłupa, artrogrypozy
 • nierówności i zaburzeń osi kończyn
 • wad postawy i skrzywienia kręgosłupa
 • urazów narządu ruchu (np. złamań czy zwichnięć)
 • Dr n.med Szymon Pietrzak udziela konsultacji i porad z zakresu ortopedii dziecięcej oraz wykonuje USG stawów biodrowych.

Należy jednak pamiętać, że najskuteczniejszą metodą na zdrowie jest profilaktyka. Dlatego kontrole lekarskie, podczas których specjalista oceni postawę dziecka są niezwykle istotne dla jego obecnego jak i dorosłego życia.

Implanty zębowe – konieczność czy fanaberia

Ubytki w uzębieniu są dużym problemem estetycznym, który może powodować kompleksy. Ale poza podłożem estetycznym, braki w zębach mogą powodować także problemy społeczne i zdrowotne. Zęby stałe już nie odrosną, sztucznie wyglądające ,,zamienniki” również nie pomagają poprawić samopoczucia. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty, zajmującego się stomatologią estetyczną, i uzupełnienie nieestetycznych luk między zębami za pomocą implantów.

Czym są implanty zębowe?

Zapytaliśmy ekspertów poznańskiej MediArt Clinic, czym są implanty zębowe, które stosują u swoich pacjentów. „Implanty zębowe to niewielkie śruby, które umieszcza się w kości szczęki. Mają za zadanie zastąpienie korzenia brakującego zęba i stworzenie fundamentu dla nowej korony zęba” – odpowiadają specjaliści i dodają, że niekiedy przed wszczepieniem implantu konieczna jest rekonstrukcja kości. Wykonywana jest w przypadku paradontozy, osteoporozy oraz innych zmian okołopowierzchniowych, które są przyczyną ubytków w zębach. W celu zrekonstruowania kości podnosi się dno zatoki szczękowej za pomocą materiału aktywującego tworzenie się tkanki kostnej. To na niej ma narastać kość wypełniająca ubytek.

Implanty zębów – ile czasu trwa zabieg?

Wszczepienie implantów polega na umieszczeniu w kości kości implantu, który ma pełnić funkcję korzenia. Materiałem, z którego wykonuje się implanty, jest odporny na uszkodzenia tytan. Implanty stanowią bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla pojedynczych, lecz także większych braków zębowych. Wskazane są przede wszystkim dla osób, które:

 • mają braki pojedynczych zębów,
 • mają braki zębów trzonowych,
 • bezzębnych,
 • z zatrzymanym proces zaniku kości.

Przed zabiegiem wszczepienia implantów odbywa się konsultacja wstępna, w trakcie której stomatolog-implantolog zapoznaje się ze stanem uzębienia pacjenta. Może wówczas zaproponować odpowiednią metodę leczenia oraz określić miejsce wszczepienia implantów i ich ilość. Pierwszym etapem leczenia jest przygotowanie miejsca wszczepu, a dopiero później następuje wprowadzenie implantu. Po takiej wizycie następuje od 3 do 6 miesięcy przerwy, podczas której goi się miejsce wszczepienia implantów. Po jej upływie lekarz ocenia stan dziąseł i decyduje, czy można już odsłonić wierzch szczepu i zamocować tzw. śrubę gojącą, przedłużającą implant po brzeg dziąsła. Należy odkreślić, że implanty zębowe są niezniszczalne i powinny wystarczyć pacjentowi już do końca życia. Wszczepienie implantów nie jest zakończeniem procesu leczenia. Następuje po nim seria wizyt, podczas których dodaje się wykonaną z porcelany koronę, która zastępuje górną część zęba. 

Przeciwwskazania do implantów zębowych

Implanty zębowe są rozwiązaniem, które może być zastosowane w przypadku braków w uzębieniu u większości osób. Jednak niektórzy nie powinni przechodzić tego zabiegu lub poinformować o swoim stanie w trakcie wizyty konsultacyjnej, aby stomatolog mógł zadecydować o dalszym postępowaniu. Są to osoby cierpiące na:

 • choroby serca, 
 • choroby płuc, 
 • choroby wątroby 
 • choroby tarczycy,
 • cukrzycę,
 • hemopatię,
 • osteoporozę.

Implanty zębów – cena

O tym, czy warto zainwestować w implanty zębowe, powinien zdecydować sam zainteresowany zabiegiem. Jednak należy zaznaczyć, że to inwestycja na całe życie, która w niektórych przypadkach jest jedynym sposobem na odzyskanie pięknego, pełnego uśmiechu. Poznaj koszty wykonania implantów w poznańskiej MediArt Clinic

Lifting ultradźwiękami – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć!

Niedawno obchodziłaś swoje 35. lub 40. urodziny i uświadomiłaś sobie, że Twoja skóra nie wygląda już tak samo, jak jeszcze 5-10 lat temu? Stosujesz kremy do twarzy najlepszych marek, ale nie przynoszą oczekiwanych efektów? Niestety, kosmetyki nie są w stanie naprawić zmian, które podczas procesu starzenia zachodzą w głębokich warstwach skóry. To zadanie dla specjalistycznych zabiegów z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej. Należy do nich m.in. lifting ultradźwiękami, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentów i lekarzy medycyny estetycznej. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, w której zabieg ultradźwiękami można wykonać przy pomocy dwóch metod Ultraformer III i Sono Queen, przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej terapii.

Lifting ultradźwiękami, czyli lifting HIFU

Ultradźwięki są znane i wykorzystywane w medycynie od kilkudziesięciu lat – to dzięki nim możliwe jest m.in. wykonywanie badań USG, a także leczenie wielu różnych schorzeń, np. kamicy nerkowej. W medycynie estetycznej ultradźwięki wykorzystuje się jednak najczęściej w formie wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU, która idealnie sprawdza się przy odmładzaniu i bezoperacyjnym liftingu twarzy. Ogromną zaletą liftingu ultradźwiękami jest to, że fale ultradźwiękowe działają w głębokich warstwach skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy, a tym samym narażania pacjenta na ból, długi okres rekonwalescencji i szereg niepożądanych skutków ubocznych. Lifting ultradźwiękami jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego (chirurgicznego) liftingu twarzy, który stanowi obciążenie dla organizmu pacjenta i wyłącza go z normalnego funkcjonowania na kilka lub kilkanaście tygodni.

Sono Queen i Ultraformer III – jak działa lifting twarzy bez skalpela?

Sono Queen i Ultraformer III to dwie najpopularniejsze metody przeprowadzania liftingu ultradźwiękami, które wykorzystują i rekomendują specjaliści z Kliniki MIracki w Warszawie. Na czym jednak dokładnie polega bezinwazyjny lifting twarzy wykonywany przy pomocy nowoczesnej technologii HIFU? Jego tajemnicą jest precyzyjna i skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej, która dociera do głębokich warstw skóry (skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej), gdzie dokonuje się proces termicznej koagulacji. W wyniku przeniknięcia ultradźwięków w skórę pacjenta zapoczątkowany zostaje proces kolagenogenezy, a tym samym regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczania tkanek, co przynosi efekt wielowymiarowego ujędrnienia. Ultradźwięki błyskawicznie stymulują skórę do wzmożonej produkcji kolagenu, nie uszkadzając przy tym tkanek sąsiadujących z leczonym obszarem.

Lifting twarzy bez skalpela – dla kogo?

Lifting twarzy bez skalpela przy pomocy ultradźwięków to metoda odpowiednia dla kobiet w różnym wieku. Idealnie sprawdzi się u pań po 35. roku życia, które mają do czynienia z pierwszymi oznakami starzenia skóry, jak również u kobiet, u których widoczne są głębokie zmarszczki, utrata jędrności i owalu twarzy. W odróżnieniu od innych zabiegów odmładzających, np. laserowych, wystarczy przeprowadzenie jednej sesji, aby zauważyć pozytywne zmiany na swojej twarzy. Jednak w przypadku skóry dojrzałej, warto pomyśleć o połączeniu liftingu ultradźwiękami z innymi metodami odmładzającymi z zakresu medycyny estetycznej, aby uzyskać naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Dokładny plan terapii najlepiej jednak ustalić ze specjalistą podczas wizyty konsultacyjnej.

Warto zaznaczyć, że ultradźwięki można stosować w różnych partiach twarzy, w celu osiągnięcia jak najbardziej optymalnych efektów odmłodzenia – nie tylko na czole, policzkach czy szyi, lecz także w bardzo delikatnych obszarach, takich jak oczy czy usta. Technologia HIFU to też doskonała metoda na pozbycie się podwójnego podbródka, który pojawia się często wraz z wiekiem. Ultradźwięki pomogą nam kompleksowo poprawić wygląd skóry w sposób bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Kliknij po więcej informacji na temat: działania ultradźwięków i technologii HIFU stosowanej w warszawskiej Klinice Miracki

 

Utrata zęba nie jest dziś wyrokiem

Utrata zęba stałego to przykry moment, jednak sytuacja ta nie jest dziś ani ostateczna, ani nieodwracalna. Medycyna stomatologiczna daje nam wiele szans powrotu do pełnego uzębienia. Każdorazowo stomatolog dobiera rozwiązanie do indywidualnych potrzeb pacjenta, biorąc pod uwagę jego ogólny stan zdrowia.

Czym jest implant dentystyczny?

Implanty dentystyczne służą do uzupełnienia brakującego uzębienia, w przypadku utraty pojedynczego zęba lub mocowania protez, kiedy braków jest znacznie więcej. Wykonuje się je z tytanu – materiału odpornego na ścieranie, urazy mechaniczne podczas gryzienia i zmiany temperatury różnorodnych potraw oraz napojów. Implant to zamiennik brakującego korzenia zęba. Wszczepia się go do kości szczęki. Zabieg osadzenia jest całkowicie bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu, nawet jeśli procedura wymaga interwencji chirurga szczękowego.

Implant to imitacja naturalnego, zdrowego zęba

Implanty doskonale imitują naturalne, zdrowe zęby – po wszczepieniu nie będzie możliwe wzrokowe odróżnienie ich od zdrowych zębów, co jest największą zaletą tego rozwiązania.

Jak zbudowany jest implant?

Implant składa się z korony zęba, która doszlifowana jest tak, aby wyglądem nie różnić się od sąsiednich zębów. Korona przymocowana jest do łącznika lub filaru protezy, a konstrukcja ta zastępuje rdzeń zębiny. Filar natomiast połączony jest z kością szczęki, pełniąc rolę korzenia zęba. Całość umożliwia normalne gryzienie, żucie i pracę szczęki bez zapadania się jej, jak to ma miejsce w przypadku braku korekty bezzębia.

Implant w przypadku pojedynczego zęba

Implant pojedynczego zęba, w odróżnieniu od techniki standardowego, trzypunktowego mostu, nie wymaga uzupełnień sąsiednich zębów, które tradycyjnie podtrzymują most. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent odczuwa pracę implanta tak samo, jak naturalnego zęba.

Uzupełnienie braku wielu zębów

Brak wielu zębów uzupełniony implantami ma dużą przewagę nad techniką protezy częściowej. Przede wszystkim nie ma tu ryzyka ruchomości i w związku z tym puchnięcia dziąseł. Nie ma też widoczności nieestetycznych, metalowych haczyków widocznych przy zastosowaniu protezy. Implanty tytanowe są tak odporne i mocne, że nie ma potrzeby mocowania pojedynczych punktów. O ilości implantów decyduje stomatolog, biorąc pod uwagę także stan kości szczęki i ogólną kondycję mięśni żuchwowych. Nie ma zatem wymogu medycznego zastępowania każdego brakującego zęba jednym implantem.

Czym grozi pozostawienie braków w uzębieniu?

Braki w uzębieniu powstałe na skutek ekstrakcji, czyli usunięcia zębów, które nie są uzupełniane, niosą duże ryzyko zapadnięcia szczęki wraz z osłabieniem mięśni twarzy, co widoczne jest nawet w nieestetycznych zmianach mimicznych. Pacjent z bezzębiem traci także zdolność poprawnej wymowy. Splot tych czynników znacząco osłabia jakość życia, w tym korzystania ze zróżnicowanej diety wymagającej nacisku podczas gryzienia.

Jak wygląda procedura stomatologiczna wszczepienia implantu krok po kroku?

Decyzję o zabiegu osadzenia implantu podejmuje stomatolog, na podstawie badania stanu szczęki i jamy ustnej oraz indywidualnego wywiadu z pacjentem. Dentysta zleca wykonanie zdjęć rentgenowskich i na ich podstawie planuje zabieg oraz leczenie. Zabieg, w miejscowym znieczuleniu, trwa średnio 20 minut. Zespolenie implantu z kością szczęki następuje zwykle do dwóch miesięcy od przeprowadzenia udanego zabiegu. Następnie w okresie sześciu tygodni od wykonania osadzenia implantu stomatolog w Smile Design Clinic w Warszawie montuje śrubę stojącą, która formuje dziąsło. Wtedy też pobierany jest wycisk odsyłany do laboratorium. Biorąc pod uwagę ten model, technik dentystyczny odlewa porcelanową koronę zęba tak, aby ząb implantowany nie różnił się od tych naturalnych pacjenta. Po dwóch tygodniach ząb jest osadzany w szczęce na stałe.

Co robić po zabiegu osadzenia implantu?

W pierwszych dniach po zabiegu należy stosować zimne okłady, antybiotyki i środki przeciwbólowe według wskazań lekarza. Zwykle zalecane są także płukanki jamy ustnej roztworem dezynfekującym w stężeniu 0,2% glukonianu chloreheksydyny. Do momentu zdjęcia szwów należy ograniczyć wysiłek fizyczny i uprawianie sportów siłowych. Sugeruje się też lekką, miękką dietę.

Więcej na stronie: http://www.smiledesignclinic.pl/implanty-zebow-uzupelnij-luki-uzebieniu/ .

Jak skutecznie wymodelować sylwetkę dzięki kremom wyszczuplającym?

W obecnych czasach lansowana jest szczupła budowa ciała. Ideał piękna to kobieta bez zbędnych kilogramów, powabna i smukła. Nie każda pani może się pochwalić taką idealna figurą – większość z nas boryka się zę zbędnymi kilogramami, które z większym lub mniejszym powodzeniem próbujemy zrzucić. Pomocne w uzyskaniu wymarzonej sylwetki mogą być kremy wyszczuplające i ujędrniające, które co prawda nie zastąpią ćwiczeń i zdrowego stylu życia, ale pomogą wygładzić ciało i przywrócić odpowiednie napięcie skórze.

Kremy wyszczuplające

W dbaniu o sylwetkę i pielęgnacji ciała ważne są odpowiednie ćwiczenia, jednak kosmetykami ujędrniającymi można bardzo sobie pomóc w walce o piękną figurę i wspomóc odchudzanie. Ujędrnianie ciała jest jednym ze sposobów na poprawę jego wyglądu. Jak działają kremy wyszczuplające od Decléor?

Decléor ma w swojej ofercie serum wyszczuplające w formie olejku, które może pomóc ujędrnić ciało. Działa:

 • nawilżająco i wygładzająco
 • ujędrniająco
 • niwelująco na cellulit

W składzie serum można znaleźć:

 1. olejek eteryczny z grejpfruta, który chroni włókna elastyny
 2. olejek eteryczny z paczuli, który stymuluje, poprawia elastyczność skóry oraz wzmacnia naczynia krwionośne
 3. olejek eteryczny z majeranku, wpływający na poprawę mikrokrążenia
 4. olejek eteryczny z geranium, który wpływa na ujędrnianie ciała dzięki poprawie syntezy elastyny oraz stymulowaniu produkcji kolagenu
 5. olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy, który koi i odpręża
 6. olej makadamia oraz jojoba, nawilżają i odżywiają

Kremy wysmuklające tego typu działają także na zmysł węchu, dzięki czemu stosowanie ich staje się swego rodzaju odprężającym rytuałem, a jednocześnie czynieniem dobra swojej sylwetce.

Wyszczuplanie, modelowanie, odżywianie ciała

Skóra potrzebuje składników odżywczych, by wyglądać dobrze. W walce o piękną sylwetkę pomogą kremy wyszczuplające, jednak warto sięgać także po produkty, których działaniem jest ujędrnianie skóry i kształtowanie ciała. Takimi kosmetykami są balsamy ujędrniające,  których przedstawicielem jest olejek ujędrniający od  Decléor.

Produkt ten:

 • ujędrnia, chroni włókna elastyny dzięki olejkowi z grejpfruta
 • wygładza, nawilża i odżywia dzięki olejkom jojoba i makadamia
 • koi skórę, drenuje dzięki olejkowi z werbeny
 • stymuluje produkcję włókien elastyny  chroni skórę dzięki wyciągowi z brązowego lnu

Gama Decléor kształtująca sylwetkę to nie tylko kosmetyki wyszczuplające. To również krem dla zmęczonych nóg, który pomoże pozbyć się uczucia ciężkich nóg i przywróci im lekkość. Sprawdzi się doskonale po całym, intensywnym dniu w pracy bądź spędzonym na załatwianiu rozmaitych spraw, a także po energicznym treningu.

Preparaty kształtujące sylwetkę to doskonały sposób na wspomaganie swojej walki o wymarzona sylwetkę. produkty takie, dzięki zawartości dobroczynnych składników i olejków, pomogą ujędrnić skórę i uczynić ją bardziej sprężystą i elastyczną. Warto je stosować razem dla lepszych i bardziej trwałych efektów, co pozwoli znacząco skrócić czas potrzebny do osiągnięcia zadowalającej figury.

Jak wzmocnić włosy? Poznaj maseczki do włosów dla słabych, cienkich, zniszczonych włosów!

Maseczka do włosów to must-have w łazience każdej kobiety. Zazwyczaj stosowane są, aby nadać włosom blasku i ułatwić ich rozczesywanie. Jednak dobrze dobrana maseczka nie tylko poprawi wygląd twoich włosów, lecz także pozytywnie wpłynie na ich kondycję! Maski do włosów Garnier oparte na naturalnych składnikach pozwalają kompleksowo i dogłębnie zadbać o włosy, szczególnie te słabe i zniszczone, wymagające intensywnego wzmocnienia.

Jak wzmocnić włosy?

Podstawą dla mocnych i zdrowych włosów jest oczywiście odpowiednia dieta. Kiedy spożywamy produkty bogate w składniki odżywcze, nie tylko jesteśmy zdrowsi i mamy lepsze samopoczucie, lecz także przekłada się to na wzmocnienie włosów, które rosną silne i odporne na uszkodzenia. Kolejnym znanym sposobem jest regularne podcinanie końcówek, aby zniszczenia na końcach nie powodowały dalszych pęknięć na długościach włosów. Oczywiście nie można też zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji włosów i doborze odpowiednich kosmetyków.  

Pielęgnacja włosówjak dbać o włosy?

Pierwszym krokiem do prawidłowej pielęgnacji włosów jest ich dokładne oczyszczenie. Dobry szampon do włosów to  jednak tylko początek. Najważniejszą kwestią jest ich pielęgnacja już po umyciu. Codziennie należy na jeszcze wilgotne włosy nakładać odżywkę, która będzie krok po kroku odżywiać włosy. Zaś dla najlepszego ich wzmocnienia zaleca się 1-2 razy w tygodniu stosować maskę do włosów. Jak działa maseczka do włosów i dlaczego jest tak ważna?

Maseczka do włosów – jak działa?

Maseczka do włosów to produkt, który ma wniknąć w głąb włosów, by je odżywić, nawilżyć i nadać im miękkość oraz delikatność. Maska do włosów sprawia, że włókno włosa otrzymuje o wiele więcej składników odżywczych niż przy stosowaniu samej odżywki. Ważne jest, aby rodzaj maski dobierać do typu swoich włosów. Innych składników potrzebują zniszczone włosy, innych zaś cienkie czy przetłuszczające się. Poznaj naturalne składniki masek do włosów Garnier, które pomogą ci uporać się z problemami włosów!

Wypełnienie ubytków zniszczonych włosów – Fructis Goodbye Damage

Maska Fructis Goodbye Damage to produkt bazujący przede wszystkim na 2 intensywnie odbudowujących składnikach – ekstrakcie z olejku z owoców amli oraz keraphyllu. Owoce amli znane są jako jedne z lepszych antyoksydantów, hamujących procesy starzenia. Regularne używanie olejku z amlą sprawia, że włosy stają się błyszczące, mocne i odżywione aż po same końce. Amla nadaje włosom sprężystość, połysk i zdrowy wygląd.  Keraphyll zaś działa na sam rdzeń włókna włosowego, a także pokrywa powierzchnię włosa ochronną warstwą, aby naprawić ubytki i inne uszkodzenia.

Wypadanie włosów – zahamuj je z Fructis Grow Strong!

Wypadające włosy to problem wielu kobiet. Specjalnie dla nich została stworzona innowacyjna formuła maski Fructis Grow Strong opierająca się na ekstrakcie z jabłek i ceramidach. Wyciąg z jabłek to bogactwo soli mineralnych, cukrów, pektyn i witamin, które odżywiają i nawilżają słabe włosy oraz poprawiają ich kondycję, zaś ceramidy wnikają w strukturę włosa, wzmacniając i nadając siły.

Pogrubienie i zwiększenie objętości – Fructis Densify

Cienkie włosy również wymagają stosowania maski do włosów. Jeśli wybierzesz właściwą dla nich maskę, wcale nie staną się bardziej obciążone i przyklapnięte, a wręcz przeciwnie – maska Fructis Densify pomoże nie tylko wzmocnić, lecz także pogrubić kosmyki. Ekstrakt z granatu bogaty jest w kwas elagowy wykazujący właściwości przeciwutleniające i wzmacniające ściany komórek, zaś fibra-cylane to skuteczna molekuła, która wnika do włókna włosa, aby pogrubić jego strukturę.

Lipoliza iniekcyjna, pozbądź się tłuszczu już dziś

Stres, nadgodziny spędzane w pracy, brak czasu na gotowanie zdrowych posiłków, o regularne wizytach na siłowni już nie wspominając – wszystko to przyczynia się z łatwością do odkładania w naszym organizmie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jak wyjść z sytuacji, gdy chcemy cieszyć się szczupłą sylwetką ale nie mamy czasu ani chęci na diety, treningi ani zabiegi chirurgiczne? Skutecznym i prostym rozwiązaniem jest lipoliza iniekcyjna.

Read More

Czerniak skóry – czym się objawia, jak mu zapobiegać?

Czerniak skóry to nowotwór złośliwy, wywodzący się z komórek barwnikowych. Najczęstszą lokalizacją czerniaka jest skóra, ale może on powstawać także w błonach śluzowych lub we wnętrzu gałki ocznej. Z roku na rok rośnie częstość występowania nowotworów skóry, w tym czerniaka. Poniżej przedstawiono objawy nowotworu, metody leczenia i profilaktykę.

Read More

Bezinwazyjne modelowanie sylwetki z Accent Prime – twój sposób na piękne ciało!

Smukłe ciało o pięknych kształtach to marzenie wielu z nas! Niestety, bardzo często proporcje naszej sylwetki zakłóca nadmiar lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Wówczas najczęściej próbujemy różnych diet oraz zaczynamy katować się ćwiczeniami fizycznymi. Kiedy jednak te rozwiązania nie przynoszą zadowalających efektów, warto zdecydować się na bezinwazyjne modelowanie sylwetki – zabieg Accent Prime.

Read More